Shefi i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka rënë dakord të shesë David de Gea këtë verë mes magjisë së tij të fundit me formë të dobët, sipas një raporti.

De Gea është përballur me pyetje të mëtejshme mbi jetëgjatësinë e tij si numri 1 i United në javët e fundit. Spanjolli ka bërë gabime, përfshirë edhe në barazimin 3-3 me Everton.

Si i tillë, Gary Neville i tha ish-klubit të tij se vetëm një opsion “i jashtëzakonshëm” midis shkopinjve do të jetë i mjaftueshëm për të ngritur një akuzë serioze për titull.

Sidoqoftë, kjo nuk është magjia e vetme e De Gea e formës së dobët në kohët e fundit. 30-vjeçari u rendit përkrah Jordan Pickford si një nga pengesat më të gabuara në sezonin e kaluar.

Prandaj, Todofichajes pretendimet se Solskjaer dhe shefat e United kanë mjaftuar dhe duan ta shesin atë këtë verë.

Shefat e klubeve kanë vendosur një çmim prej 25 milion € (21.7 milion £) në kokën e tij dhe janë të gatshëm ta pranojnë këtë shifër.

Për më tepër, portierit nuk i mungojnë pretendentët. Paris Saint-Germain i Mauricio Pochettino është njëra palë që po tregon interes.

Ndërkohë, Monaco, Juventus dhe Inter janë gjithashtu të etur.

Megjithatë, Todofichajes shton se ‘handikapi’ me të cilin ballafaqohen skuadrat më të mira evropiane është se ata nuk janë të gatshëm t’i japin De Gea-s një kontratë të ngjashme me atë që është në Old Trafford.

Reprezentuesi i Spanjës nënshkroi një marrëveshje të re në shtator 2019, duke zgjatur kushtet e tij deri në verën e vitit 2023. Si lojtari ashtu edhe klubi gjithashtu kanë mundësinë të zgjasin për një vit tjetër.

Si të tilla, klubet nuk janë të gatshme të përputhen me kushte të tilla.

Bankat e Njeriut Utd në premtimin e guximshëm të Pogba

Paul Pogba Man Utd v Everton Shkurt 2021

Ndërkohë, Të bashkuar thuhet se kanë punuar gjithashtu në plane të mëdha në lidhje me mbajtjen e lojtarëve në klub.

Paul Pogba është një burrë në fjalë, magjia e dytë e francezit në United është e mbështjellë me spekulime largimi.

Sidoqoftë, ai ka treguar pa dyshim formën e tij më të mirë këtë sezon dhe Djajtë e Kuq gjoja kanë bërë një premtim të guximshëm në negociatat e kontratës.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu