Mauricio Pochettino është i bindur se Kylian Mbappe dhe Neymar do të angazhohen në Paris Saint-Germain.

E ardhmja e dyshes sulmuese në klub ka qenë temë e debatit të gjerë.

Neymar është lidhur me një kthim në Barcelona, ​​klubin që ai la për PSG në 2017, ndërsa Real Madrid ka një interes të kahershëm në Mbappe.

PSG është në një gjendje fluksi pas shkarkimit të Thomas Tuchel në dhjetor, por ardhja e Pochettino si trajner i klubit ka ngulitur ndjenjën se një projekt afatgjatë është duke u bërë.

Neymar u zhvendos për të sqaruar të ardhmen e tij në një intervistë të Dielën, kur ai tha se donte të qëndronte në PSG dhe ndjeu që Mbappe ishte i të njëjtit mendim.

“Jam i lumtur sot. Unë jam me të vërtetë i lumtur, “tha ylli brazilian në një intervistë me TF1.

“Gjërat kanë ndryshuar shumë. Unë nuk mund ta shpjegoj saktësisht pse. Por sot, ndjehem mirë. Jam adaptuar. Jam më i qetë dhe jam më i lumtur. Dua të qëndroj në PSG.

“Unë gjithashtu dua që Kylian të qëndrojë. Ne duam që PSG të jetë një ekip i shkëlqyeshëm. Unë dua të vazhdoj të luaj futboll dhe të jem i lumtur, kjo është gjëja më e rëndësishme.”

Mbappe nuk e ka thyer mbulesën, pasi tha në fillim të këtij sezoni se ai ishte duke shqyrtuar opsionet e tij, por Pochettino është pyetur për ndjenjat e tij në lidhje me këtë temë dhe është i bindur se sulmuesit e tij yll janë të etur për të qëndruar dhe për të ndihmuar klubin në kërkimin e tyre për lavdinë e Ligës së Kampionëve. .

“Besoj se Neymar dhe Mbappe do të qëndrojnë, kam një ndjenjë dhe do të qëndroj gjatë në PSG,” i tha Pochettino RMC. “Dhe nuk kam asnjë dyshim, unë jam shumë optimist. Klubi po punon shumë për t’i mbajtur ata pranë nesh.

“Ney dhe Kylian janë të lumtur. Ata po argëtohen këtu ”.

I pyetur drejtpërdrejt për mendimet e tij mbi Mbappe që nuk jepte një deklaratë publike të angazhimit, Pochettino tha: “Unë nuk jam këtu për të komentuar fjalët e Kylian, por mendoj se ishte pozitive që ai doli dhe ishte i sinqertë.”

Komentet e Neymar erdhën në të njëjtën ditë kur PSG pësoi një humbje shoku ndaj Lorient për të dorëzuar vendin e parë në Ligue 1, dhe klubi do të shpresojë që fokusi të mund të jetë në luftën për nderime në gjysmën e dytë të sezonit.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu