Sipas raporteve, Crystal Palace po përgatitet për një ofertë nga Paris Saint-Germain për Wilfried Zaha.

Zaha ka qenë i lidhur shumë me një largim nga Palace në vitet e fundit pasi dukshëm i rriti ata me nivelet e tij të formës.

Për shembull, Tottenham dhe Arsenal janë ndër ata që kanë qenë të lidhur. Kishte gjithashtu disa zëra për një rikthim të mundshëm në Manchester United.

Me afrimin e afatit kalimtar të janarit, dhe pas një fillimi të fortë të sezonit, e ardhmja e Zaha-s ka rënë përsëri në qendër të vëmendjes.

Reprezentuesi i Bregut të Fildishtë ka lulëzuar në një rol më qendror këtë sezon. Ai ka tetë gola dhe dy asistime nga 14 ndeshje të Premier League deri më tani.

Rëndësia e tij për Palace është e qartë, kjo është arsyeja pse ata mund të shqetësohen nëse klubet e mëdha vijnë duke thirrur përsëri 28-vjeçarin.

Raportet e fundit sugjeruan që AC Milan e kishte identifikuar Zaha si dikë që mund t’i ndihmonte ata të mbështesnin sfidën e tyre të titullit në Serie A këtë sezon.

Sidoqoftë, ata mund të mos jenë paditësi i vetëm në Evropë. Sipas Dielli, PSG mund të bëjë një lëvizje nëse Mauricio Pochettino bëhet menaxheri i tyre i ri.

Pochettino pritet të jetë njeriu që do të zëvendësojë Thomas Tuchel të shkarkuar së fundmi. Ish-shefi i Tottenham më parë ka luajtur për PSG dhe tani mund të kthehet në kryeqytetin francez si trajner.

Nëse emërimi i tij konfirmohet, ai shpejt do ta kthejë vëmendjen e tij në tregun e transferimeve. PSG ka nevojë për përforcime për t’u rikthyer në majën e Ligue 1.

Poch e donte Zaha-n në Spurs

Wilfried Zaha

Pochettino ishte një forcë lëvizëse prapa interesimit të mëparshëm të Tottenham për Zaha. Prandaj, Dielli pretendojnë se Palace janë të kujdesshëm se ai mund të rindezë interesin e tij nga klubi i tij i ri i mundshëm.

PSG do të mbështesë shefin e tyre të ri në tregun e transferimeve, megjithëse mund të duhen deri në 50 milion £ për të tërhequr Zaha larg. Palace janë të dëshpëruar për të mbajtur lojtarin e tyre kryesor, i cili është nën kontroll deri në 2023.

Zaha dëshiron ta provojë veten përsëri në nivelin më të lartë, megjithëse mund të jetë pranues i ofertave.

LEXO MË SHUMË: Ylli i Crystal Palace u lidh me West Brom

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu