Mesfushori ndërkombëtar i Francës shënoi një gol tjetër vendimtar për ekipin e Ole Gunnar Solskjaer për t’i ndihmuar ata të fitojnë jashtë në Fulham.

Paul Pogba pranon se ai është “gjithçka për të fituar” në Manchester United dhe do të “zemërohen” përsëri kur Djajtë e Kuq fillojnë të shkëputen.

Humbjet kanë qenë të pakta për anën e Ole Gunnar Solskjaer vonë.

United është i pamposhtur në 13 paraqitjet e fundit në Premier League, me një vrapim që ka përfshirë dalje kundër skuadrave të tilla Everton, Manchester City dhe Liverpool duke u kthyer në një përmbysje 1-0 në shtëpi të Arsenalit në 1 nëntor.

Gjatë 19 ndeshjeve të tyre të fundit në të gjitha garat, Djajtë e Kuq kanë ngecur vetëm tre herë – me ato pengesa duke i lënë ata jashtë Liga e Kampioneve dhe Kupa Carabao.

Një kthim i mirëpritur për të formuar në top-fluturimin anglez ka ngritur një veshje të rinuar në krye të tabelës, me atë qëndrim të çimentuar me një fitore të vështirë 2-1 jashtë Fulham.

Skuadra e Solskjaer zvarriti përsëri në atë garë, siç është bërë normë në udhëtimet e tyre këtë sezon, por instiktet grabitqare të Edinson Cavani dhe një goditje mahnitëse nga Pogba i bëri ata të kalonin vijën.

Një faktor i mirë është kthyer në Old Trafford, me një fillim të ngadaltë të fushatës 2020-21 duke hequr supet, dhe ata që janë përballur me pyetje për formën dhe të ardhmen e tyre kanë filluar të lulëzojnë edhe një herë.

Fituesi i Kupës së Botës Pogba hyn në atë kategori, duke pasur ndezi shumë biseda transferimi, por ai aktualisht po luan me një buzëqeshje në fytyrë.

I tha ai BT Sport pasi dha një performancë fituese të ndeshjeve në Craven Cottage, për të shkuar me atë që dha së fundmi Burnley: “Më pëlqen të fitoj.

“E gjitha është për të fituar. Unë gjithmonë do të jem i lumtur kur fitoj, dhe gjithmonë do të jem i lumtur kur jam në fushë. Sot fituam, kështu që jam i lumtur. Ditën që do të humbasim do të zemërohem përsëri. Ky jam une.”

United ka arritur në gjysmën e rrugës së sezonit të tij me 40 pikë të marra nga 19 ndeshje.

Ata janë vetëm dy pikë larg rivalit kryesor Manchester City, i cili mburret me një lojë në dorë, ndërsa vetëm tetë pikë i ndajnë shtatë më të mirët.

Pogba po pret një luftë drithëruese deri në fund në një konflikt intrigues për titullin, me Franca ndërkombëtar duke shtuar: “theshtë Premier League, kështu që është gjithmonë e vështirë.

“Kurrë nuk do të jetë e lehtë dhe ne e dimë se ka skuadra të mëdha po ashtu afër me ne në pikë, kështu që duhet të na bëjmë. Kjo eshte.”

Vëmendja e United është gati të kthehet në futboll me nokaut, me një tjetër takim me Liverpool në raundin e katërt të Kupa FA tjetër në rendin e ditës për anën e Solskjaer.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu