Ylli i Francës shënoi një trullosës të majtë nga jashtë për të shënuar një fitore 2-1 në Craven Cottage

Manchester United menaxheri Ole Gunnar Solskjaer ka përshëndetur formën e Paul Pogba pasi mesfushori shënoi një fitues mahnitës në fitoren e së mërkurës 2-1 ndaj Fulham.

Pas një fillimi belbëzues të sezonit që e pa atë mënjanë për shkak të dëmtimit dhe koronavirusit, Pogba është ngritur në nam në javët e fundit.

Pogba tani ka filluar pesë ndeshje radhazi në ligë për United, duke shënuar dy gola, duke përfshirë një raketë me këmbë të majta nga jashtë kutisë në minutën e 65-të të Mërkurën kundër Cottagers.

Goli i tij arriti një fitore rikthimi për United, i cili ra prapa herët pas hapjes së Ademola Lookman në minutën e pestë para se të barazonte me Edinson Cavani 15 minuta më vonë.

Fitorja e çoi Man Utd në krye të tabelës së Premier League, duke kapërcyer rivalët Man City, të cilët ishin përkohësisht në vendin e parë pasi mundën Aston Villa më herët gjatë ditës.

Duke folur me Ndeshja e ditës në BBC pas ndeshjes në Craven Cottage, Solskjaer ishte plot lëvdata për mesfushorin e tij në formë.

“Ne gjithmonë kemi thënë Paul mund të bëjë gjithçka, ai mund të luajë gjerë, të luajë në mesfushë, të krijojë raste dhe të gjuajë,” tha Norvegjezi. “Sot ne ndjemë pozicionin e tij ishte mesfushë dhe çfarë goli me këmbën e tij të majtë. Ai ishte aq i përkushtuar dhe gjithashtu mori masa”.

Duke folur me BT Sport, Solskjaer shtoi: “[Pogba] ka ardhur me të vërtetë në. Ai është në formë, mund të luajë në mesfushë dhe mund të luajë gjerë. Kjo është thelbësore për Paulin, duke e bërë atë të përshtatet dhe të jetë në gjendje të mirë dhe ai është për momentin. Ai luajti shumë mirë ”.

United tani ka fituar katër nga pesë ndeshjet e fundit në kampionat për të nënvizuar statusin e tyre si pretendentë për titull.

Ndërsa skuadra e tij kërkon kurorën e tyre të parë të ligës që nga viti 2012-13, Solskjaer u përpoq të dobësonte çdo bisedë për titull.

“Gjithmonë do të flitet kur ju jeni në gjysmë të rrugës dhe në krye të kampionatit, por ne nuk jemi duke menduar për këtë, ne vetëm duhet të shkojmë një lojë në një kohë,” tha Solskjaer për BT Sporti. “Suchshtë një sezon kaq i paparashikueshëm.”

Tjetra për United është një Kupa FA përballje me Liverpool të dielën, e cila vjen vetëm një javë pasi të dy palët luajtën një barazim 0-0 në Premier League.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu