Portieri i QPR Seny Dieng ka folur për krenarinë e tij në lidhjet e transferimit duke sugjeruar se ai po ndiqet nga Arsenali dhe Leeds.

Dieng ka filluar 21 ndeshje në Kampionat këtë sezon. Ai ka mbajtur pesë hapa të pastër dhe ka pësuar vetëm më shumë se dy gola në dy ndeshje.

Në të vërtetë, reprezentuesi zviceran ka qenë një lojtar i spikatur në nivelin e dytë. E tillë ka qenë forma e tij, një raport në fillim të kësaj jave sugjeroi që ai mund të shpërblehet me një transferim në Premier League. Si për Dielli, Arsenal, Leeds dhe Crystal Palace thuhet se të gjithë e kanë bërë 26-vjeçarin “objektivin e tyre të parë” për dritaren e janarit..

Të tre klubet nënshkruan portierë në verë, por janë ende të etur për të forcuar rolin. Jack Butland nuk ka luajtur ende për Palace, ndërsa po bëhen pyetje të mëdha në lidhje me të ardhmen e Runar Alex Runarsson në Arsenal.

Leeds, ndërkohë, mund të jetë në treg për një portier të ri mes raporteve që Kiko Casilla mund të kthehej në Spanjë. Që ka thënë, kujdestari spanjoll mori mbështetje të shëndetshme nga Marcelo Bielsa të enjten.

E njëjta gjë, interesi i raportuar për shërbimet e tij ka tërhequr një përgjigje nga 26-vjeçari. Ai e ka marrë kohën e tij për t’u vendosur në Loftus Road. Dieng ka kaluar kohë në huazim me Doncaster sezonin e kaluar dhe Dundee sezonin e kaluar.

Tani i vendosur në vend si numri 1 i tyre, ai pranon se është kënaqur duke parë emrin e tij të lidhur me treshen.

“Të vish në Angli pa luajtur në Zvicër nuk ishte aspak e lehtë,” i tha ai Basler Zeitung.

“Kur jeni i ri, imagjinoni gjithçka të jetë pak më e lehtë. Jam i nderuar nga kjo (lidhjet e transferimit). ”

Nëse një ofertë konkrete vjen në të vërtetë për Dieng mbetet të shihet. QPR nuk ka gjasa të argëtojë oferta për tapën 6ft 4in. Mark Warburton do të jetë i etur të ruajë shërbimet e tij si skuadër e R për të kërkuar play-off gjatë gjysmës së dytë të sezonit.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Arsenali përsëri në portierin e Barcelonës

Dieng nuk është portieri i vetëm që lidhet me Arsenalin.

Topçinjtë janë gjithashtu të interesuar të marrin në huazim portierin e Barcelonës Neto për pjesën e mbetur të sezonit.

Sipas Sky Sports dhe Diario Sport, Arsenali po vlerëson një ofertë për brazilianin.

Neto është mësuar të luajë rolin e portierit rezervë. Ai e ka bërë rolin më parë për Juventusin dhe për 18 muajt e kaluar në Barcelona.

Braziliani ka luajtur vetëm 14 herë për Barca, megjithëse ka gjetur më shumë kohë në këtë sezon me Marc-Andre Ter Stegen i ulur.

Ter Stegen është përsëri në lojë, megjithëse, do të thotë që Neto nuk ka veprim përsëri. Një largim mund ta kthejë atë përsëri në veprim.

LEXO MË SHUMË: Arteta përjashton shitjen e gabuar të Arsenalit i cili ende mund të ketë një rol të madh për të luajtur

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu