Menaxheri i Brighton, Graham Potter vuri në dukje dorëzimin e shpeshtë të posedimit të skuadrës së tij si përbërësi kryesor që çoi në rënien e tyre kundrejt Leicester.

Brighton edhe një herë gjeti një mënyrë për të dalë pa pikë pasi një shfaqje inkurajuese dha humbjen ndaj Leicester.


Jepni kanaleve tona të mediave sociale një ndjekje – ne jemi në Facebook, Cicëroj dhe Instagram


Adam Lallana u dha nikoqirëve një epërsi të hershme, por mbrojtësi i tyre u thye pas shënimit të orës pas një loje madhështore midis Youri Tielemans dhe Kelechi Iheanacho.

Me lojën që dukej drejt një barazimi, një gabim jo karakteristik nga ndaluesi i Brighton Robert Sanchez i dha Daniel Amartey mundësinë për t’i dhënë skuadrës së tij të tre pikët që ai nuk i kaloi.

Duke folur me Sky Sports pas ndeshjes, Potter tha: “Ne po vuajmë. Mendova se performanca meritonte diçka nga loja. Në pjesën e parë kemi luajtur mirë, në pjesën e dytë jo aq mirë.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Një hero i vështirë ka rrëmbyer fitoren e vonë të Leicester për të lënë Brighton duke tundur kokën

“Gjatë lojës, ndjeva se thjesht humbëm shumë pasime për të marrë ndonjë presion të qëndrueshëm dhe për të qenë vërtet vetvetja.

“Ju prisni që ata të përgjigjen dhe të shtyjnë për një barazim që është normal, por sa herë që e morëm topin, ne e dhamë atë shumë lirë dhe ishim nën presion më të madh.

“Ne patëm një mundësi në sulm dhe e kthyem atë dhe ata shënuan. Ne u përgjigjëm mjaft mirë, por atëherë ishte një zhgënjim në fund për të pranuar në mënyrën që bëmë.

“Nuk e kam parë përsëri. Ai bëri një pritje të mrekullueshme në pjesën e parë dhe ju mund ta shihni cilësinë e tij, por nëse është kështu [Robert Sanchez’s] nuk është arsyeja që kemi humbur.

“Ne jemi aty ku jemi në kampionat. Ne e dimë që jemi në një luftë, e dimë që duhet të performojmë dhe të jemi në gjendjen tonë më të mirë. Ju duhet pak fat dhe sot nuk kemi fituar aq sa duhet. “

“Ne të gjithë ramë” – Lallana

Lallana.Brighton.TEAMtalk

Golashënuesi i Brighton, Adam Lallana gjithashtu foli për shtypin, duke thënë Sky Sports: “Gjysma e dytë ishim të varfër. Pothuajse u ndie sikur do ta kishim fituar ndeshjen në pjesën e parë. Nëse i lësh nivelet, dënohesh.

“Ka pasur lojëra nga të cilat jemi ndjerë shumë të vështirë, por sot nuk ndihet kështu. Ne nuk paraqitëm mjaft mirë në pjesën e dytë.

“Ne kemi provuar se mund të marrim rezultate kundër ekipeve të mëdha. Të gjithë kemi rënë disa përqind. Ne ishim shumë pasivë dhe u ndëshkuam.

“Alwaysshtë gjithmonë bukur të shkosh një lart në shtëpi. Kishim edhe disa shanse. Por ju nuk mund të pushoni në dafinat tuaja.

“Nuk mbaj mend që ata të kenë krijuar shumë. Portieri i dobët në fund sapo u kap nën top, por ai ka qenë i jashtëzakonshëm për ne. Ai do të mësojë dhe do të kthehet prapa. “





Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu