Shpresojmë që të jeni rikuperuar nga mjerimi i një jave të dyfishtë të lojës që ishte java e javës 26.

Për fat të mirë, 27 është afër nesh, dhe është një tjetër javë lojë e dyfishtë. Timeshtë koha që universi të korrigjojë gabimet e tij, kështu që menaxherët e Ligës Premier të Fantasy në të gjithë botën duhet të rregullojnë skuadrat e tyre për t’i rikthyer gjërat në rrugën e duhur.

Le të futemi 90 minutakëshilla për lojën e javës 27.

Ederson
Ederson po shikon edhe dy fletë të tjera të pastra Robbie Jay Barratt – AMA / Getty Images

Portier

Ederson duhet të jetë marrësi i ëndrrave. Ai është vendosur për ndeshje kundër a Manchester United skuadër që nuk mund të shënojë kundër rivalëve dhe një skuadër të Southampton që kanë harruar se si të luajnë futboll. Ashtë pa mend.

Nëse ai është jashtë kufijve, Emiliano Martinez i Aston Villa ose Tottenham HotspurHugo Lloris duhet të jetë atje lart.

Mbrojtësit

Chelsea njeriu Andreas Christensen është përsëri në formacionin startues, dhe ai është pjesë e një linje mbrojtëse që ka mbajtur tre fletë të pastra drejt. Ai është një marrje e lirë dhe duket mirë për një tjetër fletë të pastër.

Kyle Bartley nga West Brom është një tjetër mundësi e uljes së çmimit për t’u marrë parasysh. Ai ishte në fletën e rezultateve javën e kaluar dhe do të dëshirojë shanset e tij për një tjetër performancë mbresëlënëse në shtëpi kundër Newcastle, të cilët sapo kanë humbur dy lojtarët e vetëm që i bëjnë ata të vlefshëm për t’u parë, Allan Saint-Maximin dhe Miguel Almiron.

Mesfushorët

Xhesi Lingard
Lingard është në formë të shkëlqyeshme | Visionhaus / Getty Images

Kevin De Bruyne është përsëri në gjendje, kështu që nëse keni fondet në dispozicion, hartimi i belgut duhet të jetë në listën tuaj të detyrave. Shoku i tij i skuadrës Ilkay Gundogan është një tjetër bast i sigurt, dhe ai do të luajë një rol të madh pasi u pushua kundër Wolves.

Për një mundësi më të lirë, duhet të jetë Jesse Lingard i West Ham. Ai është maja e përbashkët e Premier League kur bëhet fjalë për gjuajtje në shënjestër gjatë katër ndeshjeve të fundit, dhe ai mund të presë më shumë se disa goditje në portë kur Leeds të vijë në qytet.

Përpara

Nëse nuk e keni bërë tashmë, tani është koha për ta rikthyer Harry Kane në ekipin tuaj. Ai ishte i shkëlqyeshëm kundër Burnley dhe po fillon ta gjejë sërish zakonin e tij. Kundër Crystal Palace, ai do të presë shumë mundësi të mira për të vazhduar trendin.

Ollie Watkins i Aston Villa është një tjetër mundësi e zgjuar, pjesërisht sepse Villa ka një lloj ndeshjesh që shkojnë përpara dhe Watkins do të ketë mundësinë të mbledhë pikë gjatë muajit tjetër.

Harvey Barnes
Barnes nuk do të kthehet për një kohë | Michael Regan / Getty Images

Gabimi i dëmtimit ka qenë i zënë këtë javë. Sigurohuni që i keni hequr dorë nga Saint-Maximin dhe Harvey Barnes, të dy prej të cilëve nuk do të shihen për një kohë të gjatë për fat të keq.

Alsoshtë gjithashtu koha të pranojmë që Bruno Fernandes është në një çrregullim. Mesfushori i Manchester United është shumë i shtrenjtë për cilësinë e shfaqjeve që po prodhon dhe ai do të ketë një kohë të vështirë duke u përpjekur të kthehet kundër Manchester City.

Një lojtar që është gjithashtu pak i rrezikshëm është sulmuesi i Everton, Richarlison. Braziliani ka katër gola në katër ndeshjet e tij të fundit, por ai do të dalë përballë një skuadre kokëfortë të Chelsea këtë javë dhe mund të luftojë për të vazhduar garën e tij.

Kevin De Bruyne, İlkay Gündoğan
Gundogan duket një zgjedhje e mençur për kapitenin | Visionhaus / Getty Images

Bastja juaj më e mirë për një kapiten është të shikoni te Manchester City. Ata luajnë dy herë këtë javë kështu që do të kenë më shumë shanse për të marrë pikë sesa shumica, dhe të mos harrojmë, ata janë vërtet të mirë në futboll.

Gundogan ka të ngjarë të kthehet në formacionin startues dhe do të pritet të vazhdojë formën e tij të shënimit të golave ​​të kuq. Ai ka qenë një nga lojtarët më të mirë të Premier League në 2021 dhe është kapiteni ideal për një javë të dyfishtë.

Danny Ings - Futbollist
Southampton luan dy herë këtë javë | Visionhaus / Getty Images

Dy ndeshjet e City do të thotë që mbushja me disa nga yjet e Pep Guardiola është një lëvizje e zgjuar, por për të njëjtën arsye, mos harroni për Southampton.

Ndërsa ata ndoshta nuk do të marrin shumë pikë kur të takohen me City, fakti që Shenjtorët do të kenë dy shanse për të bërë përshtypje këtë javë do të thotë të shtosh një nga dy lojtarët më të besueshëm mund të jetë mënyra për të shkuar. Danny Ings ose Jannik Vestergaard mund të jenë kandidatët idealë.

Michail Antonio
Antonio ka disa ndeshje të favorshme që vijnë | Visionhaus / Getty Images

Gameweek 29 është në horizont, dhe vetëm tetë skuadra do të jenë në veprim atë javë, kështu që është e mençur të fillosh të mendosh përpara.

Arsenal, Aston Villa, Brighton, Fulham, Leeds, Newcastle, Tottenham dhe West Ham janë skuadrat me fat që janë planifikuar të luajnë dhe nuk është e vështirë të shohësh se ku duhet të përqendrosh zgjedhjet e tua. Villa, Spurs dhe West Ham janë zgjedhje të dukshme, ndërsa ka disa xhevahirë nga Leeds dhe Arsenal të cilat nuk duhet të harrohen.

Treshja e Leeds Patrick Bamford, Raphinha dhe Stuart Dallas janë po aq të besueshëm sa vijnë, ndërsa sulmuesi i West Ham, Michail Antonio, është vetëm në rritje. Blini tani.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu