Argentina president Alberto Fernandez ka hedhur në dyshim Copa America 2021.

Gara është planifikuar të zhvillohet në të dy Argjentina dhe Kolumbia nga 11 qershori deri më 10 korrik, por pandemia e vazhdueshme e koronavirusit lë disa pyetje pa përgjigje në lidhje me qëndrueshmërinë e saj.

“Unë nuk dua të zhgënjej spektaklin e Copa America,” Fernandez tha “Por unë dua që ne të jemi të ndjeshëm, të jemi të kujdesshëm. Kemi kohë për të analizuar gjërat dhe për të parë se si evoluon.

“Objektivisht, unë po shoh se çfarë po ndodh me skuadrat argjentinase. Ata madje nuk janë larguar nga Argjentina dhe unë mund të shoh se çfarë ka ndodhur. Rastet e reja përsëriten.

“Autoritetet sportive duhet të veprojnë me kujdes. Çfarë po ndodh në ArgjentinaEkipet e futbollit tregojnë se çfarë mund të ndodhë nëse largohemi nga Argjentina për të luajtur në vendet ku problemi është më i keq “.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu