Një yll premtues i Arsenalit aktualisht në huazim mund të përfundojë duke e bërë kalimin e tij të përkohshëm të përhershëm nëse komentet nga presidenti i klubit të tij janë gjithçka për të shkuar.

Arsenal pritet të punojnë me një buxhet të kufizuar transferimi në dritaren e janarit.

Si i tillë, menaxheri Mikel Arteta duhet të riorganizojë paketën e tij në mënyrë që të lirojë hapësirë ​​dhe fonde për ardhjet e reja.

Një numër i daljeve të huazimit për të rinjtë e klubit që mungojnë në kohën e lojës janë spekuluar. Në të vërtetë, francez William Saliba u largua së fundmi përmes rrugës së huasë për në Nisë javën e kaluar.

19-vjeçari foli për një mungesë besimi të treguar tek ai nga Arteta pasi iu lejuan paraqitje zero në fushatën aktuale.

Thashethemet për një periudhë më të gjatë në Francë tashmë kanë filluar të vërtiten. Për më tepër, komentet e fundit nga presidenti i Nicës Jean-Pierre Rivere kanë shtuar vaj në zjarr.

Metro citoji atë duke thënë për të ardhmen e Salibës: “Le ta lëmë që të rizbulojë duke shijuar të qenit në fushë, duke luajtur.

“Në fund të gjashtë muajve, ne do të shohim – sot ai është në pronësi të një klubi të quajtur Arsenal.

“Të gjithë në qershor do të vijnë së bashku dhe do të vendosin.

Saliba.Nice_.TEAMtalk

Kur u pyet nëse Nice mund të zgjaste marrëveshjen, Rivere shtoi: “Një derë është gjithmonë e hapur në jetë.

“Kur keni një situatë ku palët mund të flasin, dyert janë të hapura. Do ta shohim, nuk jemi akoma atje. ”

Përkundër mbërritjes së tij të fundit, Saliba u fut në qendër të vëmendjes menjëherë pasi përfundoi plot 90 minuta kur Nice luajti Brest të Mërkurën në mbrëmje.

Konkurrenca e re shfaqet në kërkimin e Arsenalit

Emiliano Buendia TEAMtalk

Ndërkohë, Arsenal tani ka rivalë për t’u mbrojtur në ndjekjen e një ylli të Championship, i cili ka dalë në tokë këtë sezon, sipas raporteve.

Topçinjtë kanë qenë të lidhur shumë me një lëvizje për mesfushorin e Norwich City Emi Buendia.

Argjentinasi ka shënuar shtatë gola dhe shtatë asistime këtë fushatë me Canaries në krye të nivelit të dytë.

Ata ende mbeten favoritë për të marrë 24-vjeçarin, por tani Valencia ka hedhur emrin e tyre në përzierje, sipas La Razon.

Lexoni historinë e plotë këtu.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu