Hajmali i Manchester United, Bruno Fernandes thuhet se po pret garanci nga klubi për ambiciet e tij në tregun e transferimeve dhe planet afatgjata për të konkurruar në nivelin më të lartë para se ai të angazhohet për një kontratë të re fitimprurëse në Old Trafford.

Fernandes arriti në United vetëm në janar 2020 por tashmë ka pasur një ndikim në shakullinë në vetëm nën 14 muaj në klub. Ai ka qenë katalizatori për një ngritje të jashtëzakonshme në fatin e ekipit, por ka akoma për të bërë nëse United do të sfidojë seriozisht për nderimet më të mëdha.

Bruno Fernandes
Fernandes thuhet se ka pyetur Man Utd për planet e tyre | Pishinë / Getty Images

Fernandes ka edhe katër vjet të tjera plus opsionin e një të pestit në rrymën e tij Të bashkuar marrëveshje, por klubi thuhet se dëshiron të shpërblejë ndikimin e tij duke dyfishuar pagën e tij në 200,000 £ në javë. Kjo do të shërbente gjithashtu për të larguar pretendentët e mundshëm që kërkojnë ta mashtrojnë atë.

Megjithatë, Dielli pretendon se përfaqësuesi portugez deri më tani ka hezituar të bëjë vitet e tij të pikut te United ndërsa ai pret përgjigje nga klubi për synimet e tyre të ardhshme.

United nuk ka sfiduar për titullin Premier League që kur e fituan atë për herë të fundit në 2012/13 dhe janë ende shumë prapa udhëheqësit aktual Manchester City, pavarësisht se ishin për pak kohë në krye të tabelës në fillim të sezonit. Fernandes është i etur për të fituar trofe dhe dëshiron ta dijë se United përputhet me ambicien e tij.

Klubi ka qenë këtu më parë, duke dashur të bindë Wayne Rooney në 2010 se ata kishin ambicien për të fituar trofe pasi humbën Cristiano Ronaldo dhe Carlos Tevez pa i zëvendësuar ata.

Nga pikëpamja e pagave, paga aktuale e Fernandes, e vlerësuar në 100,000 £ në javë, është në anën e lehtë krahasuar me fituesit më të mëdhenj në skuadër dhe ndikimin e tij në ekip.

David de Gea është fituesi më i lartë me 375,000 në javë, pothuajse katër herë më shumë se sa merr aktualisht Fernandes Paul Pogba është numri dy në strukturën e pagave me një marrëveshje 290,000 £ në javë që ka të ngjarë të rritet në mënyrë të konsiderueshme nëse ai nënshkruan një kontratë të re në muajt e ardhshëm.

Për më shumë nga Jamie Spencer, ndiqeni atë Cicëroj dhe Facebook!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu