Renato Sanches i Lille është lidhur me një transferimi përsëri në Liverpool, përsëri.

Mesfushori portugez dikur konsiderohej si një nga pronat më të nxehta në futbollin evropian, pasi ishte bashkuar me Bayern Munich nga Benfica në korrik 2016 për 31.5 milion £.

Sidoqoftë, pas një magji kryesisht të pasuksesshme në Bavari, gjatë së cilës ai u dërgua në huazim në Swansea City, shumë mbetën të pyesnin nëse ish-mrekulli mund të merrte ndonjëherë një karrierë dikur premtuese në rrugën e duhur.

Renato Sanches kaloi një kohë të huazuar në Premier League me Swansea City në sezonin 2017/18
Renato Sanches kaloi një kohë të huazuar në Premier League me Swansea City në sezonin 2017/18 | Fotografitë Athena / Getty Images

Pasi kishte bërë vetëm 53 paraqitje për gjigandët e Bundesliga, ai u shit në Lille në verën e vitit 2019 për 18 milion £ dhe deri më sot ai ka bërë afër 50 paraqitje për veshjen e Ligue 1.

Sipas një raporti të fundit nga Calciomercato, Mini-ringjallja e Sanches në Francë ka çuar në admirim nga një numër klubesh italiane. Sidoqoftë, më çuditërisht, shtohet se ai është ‘i destinuar’ të bashkohet me Jurgen Klopp Liverpool

Kjo duket të jetë një referencë për një Dhjetor raport nga TuttoMercatoWeb i cili pretendoi se Liverpool kishte ‘arritur një marrëveshje 18 milion £ për mesfushorin 23-vjeçar.

Në fund të fundit, kjo thashethem nuk erdhi në asgjë në afatin kalimtar të janarit, me Liverpoolin të përqendruar te mbrojtësit. Sidoqoftë, pjesa e re e Calciomercato ka bërë bujë në mes të tifozëve të Liverpool.

Kuqezinjtë kanë përjetuar një fushatë të vështirë dhe aktualisht e gjejnë veten 19 pikë larg drejtuesve të kampionatit Manchester City, por a është mesfushori portugez përgjigja për problemet e tyre?

Klubi i Anfield është mbushur me dëmtime këtë sezon, veçanërisht në mbrojtje dhe si i tillë ata u është dashur të plotësojnë pozicionet me Jordania Henderson dhe Fabinho – mesfushorët qendrorë nga tregtia.

Virgil van Dijk është mënjanuar që nga tetori
Virgil van Dijk është mënjanuar që nga tetori | Pishinë / Getty Images

Por kjo ndihet shumë si një rregullim i përkohshëm dhe me shfaqjen e Curtis Jones, si dhe nënshkrimin veror të Thiago Alcantara nga Bajerni i Mynihut, ndjehet nuk ka gjasa Prioriteti i Liverpool në tregun e transferimeve do të jetë sjellja e një lojtari të profilit të Sanches.

Duke marrë parasysh formën e lojtarit dhe rekordin e dëmtimeve të tij gjatë disa sezoneve të fundit, i cili ka qenë skicë në rastin më të mirë, duket shumë e pamundur, në kundërshtim me rishfaqjen e fundit të thashethemeve se Sanches do të përfundojë në Anfield.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu