TMJ zbuloi se JDT shikonte mundësinë e nënshkrimit të Alexandre Pato por kurrë nuk ishte në çështjen me Mesut Ozil.

Që nga viti 2013 kur HRH Tunku Ismail Sultan Ibrahim (TMJ) filloi projektin Johor Darul Ta’zim FC (JDT), ka pasur shumë lojtarë që kanë ardhur dhe shkuar për klubin që ka fituar shtatë titull të Super League të Malajzisë drejtpërdrejt.

Emri më i madh i të gjithë gjatë kësaj periudhe të shkurtër ishte padyshim argjentinas Pablo Aimar i cili la një gjurmë kaq të pashlyeshme në klub dhe e çuan emrin e tyre në skenën botërore të futbollit, por pas së parës Valencia Njeriu u largua në 2014, nuk është nënshkruar askush që ishte afër shtatit të tij si lojtar.

Sapo u hap oreksi, tifozët e JDT kanë kërkuar vazhdimisht nga TMJ për të sjellë emrin e ardhshëm të madh me Fernando Torres dhe Lukas Podolski midis atyre që sugjerohen. Në një intervistë më Bola @ Mamak të enjten, TMJ shpjegoi pse kjo nuk do të jetë e mundur edhe pse ai vazhdoi të zbulonte se ishte afër marrjes së Alexandre Pato për sezonin 2021.

Tunku Ismail Sulltan Ibrahim, TMJ, Johor Darul Ta

“Po, shumë lojtarë përfshirë Mesut Ozil. Pas investimeve në Kina, Emiratet e Bashkuara Arabe, Japonia dhe Kore, është e vështirë për ne të nënshkruajmë ndonjë lojtar të madh. Nuk ka lojtarë me emër të mëdhenj që do të nënshkruajnë për diçka më pak se 2,2 milion USD. Për vetëm një lojtar, kjo nuk ka kuptim për klubin. Ne nuk duam të përdorim shumicën e fuqisë sonë financiare vetëm për një lojtar dhe të neglizhojmë të tjerët.

“Dje (e Mërkurë) ne patëm një shans me Pato i cili ishte në dispozicion dhe zbulova se do të duheshin rreth 1,8 milion USD për pagën e tij, por në fund një ekip i Emirateve të Bashkuara Arabe (Emiratet e Bashkuara Arabe) ofroi 2.2 milion USD dhe ne nuk mundëm konkurrojnë me atë, “tha TMJ gjatë intervistës.

Ajo që shpjegoi është struktura se si funksionon JDT kur shikon transferimin e lojtarit dhe do të sugjeronte që nëse krijohej një mundësi për çmimin e duhur, TMJ nuk do të hezitonte të kishte edhe një herë një lojtar me famë botërore që zbukuronte kitin JDT.

Por kjo nuk do të thotë që JDT nuk do të kërkojë të bëjë gjëra të mëdha në departamentet e tjera, ashtu si marrëveshja e re e partneritetit e nënshkruar më parë dje me Fondin e Fëmijëve të Kombeve të Bashkuara (UNICEF) që do të shohë klubin të mbledhë fonde për përmirësimin e fëmijëve në krye të shfaqjes. logoja e UNICEF në kitin e tyre për sezonin e ardhshëm.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu