Fose hera e parë që nga viti 2007, Barcelona nuk kanë arritur të arrijnë Liga e Kampioneve çerekfinale

Me atë rast, katalanasit ranë në Liverpool në gola jashtë, duke humbur 2-1 në Camp Nou dhe duke fituar 1-0 në Anfield.

Në 14 vjet që nga ajo kohë, ata kanë fituar konkursin tre herë. Barcelona mundi Manchester United 2-0 në finalen e 2009, United përsëri në 2011 dhe Juventus 3-1 në 2015.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu