Gerard Pique ishte plot lavdërime për të tijat Barcelona shokët e ekipit pas shfaqja e tyre kundër Paris Saint-Germain të mërkurën në mbrëmje, pavarësisht nga Blaugrana duke u rrëzuar nga Champions League.

Barcelona humbi ndeshjen e parë 4-1 në Camp Nou dhe i dha vetes një detyrë pothuajse të pamundur, megjithatë performanca e tyre në një barazim 1-1 në Parc des Princes tregoi se ka arsye për optimizëm.

“Çfarë loje e shkëlqyeshme. Kredi e madhe pas rezultatit të ndeshjes së parë,” Pike shkroi në Twitter.

“Krenar për ekipin tim. Ka ende shumë sezon dhe ne do të garojmë deri në fund. Kokat e ngritura lart dhe le të vazhdojmë! Eja Barcelona! “

Barcelona patën një shans të bollshëm në Paris, veçanërisht në pjesën e parë, por ata nuk ishin në gjendje të përfitojnë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu