Joan Laporta priti në aeroport për të përshëndetur të gjithë Barcelona lojtarët para udhëtimit të tyre në Francë për t’u përballur Paris Saint-Germain te merkuren.

Shoqëruar nga nënkryetari Rafa Yuste, Presidenti i ri i klubit kishte një moment të dashur me të dy Lionel Messi dhe Jordi Alba.

Në një video të publikuar në Barcelonallogaritë e mediave sociale, Laporta shihet gjithashtu duke shtrënguar duart dhe duke u përqafuar Samuel Umtiti, Oscar Mingueza, Sergino Dest, Martin Braithwaite dhe anëtarët e Ronald Koemanstafi stërvitor para se të hipni në aeroplan.

Avokati katalan pritet të marrë përsipër detyrën në Barcelona midis të premtes dhe të martës pasi kishte zgjidhur disa çështje burokratike, por ai ka udhëtuar për herë të parë me ekipin për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër PSG.

Laporta fitoi Barcelona zgjedhjet presidenciale të Dielën dhe vizitoi ekipin të hënën në kompleksin e trajnimit të klubit.

Si Frenkie de Jong zbuluar, Laporta shkuan atje për t’i uruar fat para se të gjithë të udhëtonin së bashku në kryeqytetin francez.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu