Paris Saint-Germain dhe Barcelona do të përballen në ndeshjen e dytë të ndeshjes së tyre të Ligës së Kampionëve në 16 të fundit të Mërkurën në mbrëmje, me skuadrën franceze që kryeson 4-1 nga ndeshja e parë në Camp Nou.

Kylian Mbappe shënoi një hat-trick në Katalonia për ta tejkaluar barazimin Barcelonaarritja, por katër vjet më parë ishte Blaugrana që arriti një rikthim të pamendueshëm kundër PSG në Ligën e Kampionëve.

Me atë rast, PSG kishte fituar ndeshjen e parë 4-0 në Paris dhe më pas udhëtoi për në Barcelonë, ku ata humbën 6-1 në një ndeshje që kishte pjesën e saj të momenteve të diskutueshme.

Të mërkurën në mbrëmje në Parc des Princes, Barcelona do të jetë pa pesëshen e dëmtuar të Gerard Pique, Ronald Araujo, Sergi Roberto, Ansu Fati dhe Philippe Coutinho.

PSG, ndërkohë, mungojnë Neymar dhe Juan Bernat ndaj lëndimit, dhe Moise Kean është i padisponueshëm pasi të keni kontraktuar COVID-19.

Kur dhe ku të shikojmë në SHBA

Kur: 9 Mars – 15:00 ET, 12:00 PT

Ku: Parc des Princes, Paris

Si të shikoni: Rrjeti Sportiv CBS dhe azhurnimet drejtpërdrejt në anglisht MARCA

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu