Jermaine Beckford pranoi se ishte i befasuar me performancën e Leeds kundër Brighton duke pasur parasysh dy humbjet e tyre të njëpasnjëshme që hynë në ndeshje.

Bardhet pritej të tregonte një përgjigje kundër pulëbardhave pas humbjeve 3-0 ndaj Tottenham dhe Crawley.

Në të vërtetë, Leeds kishte tërhequr më shumë kritika për daljen e tyre nga Kupa FA në Crawley. Skuadra e Ligës Dy tregoi më shumë dëshirë dhe luftë dhe meritoi vendin e tyre në raundin e katërt.

Megjithatë, Marcelo BielsaNjerëzit nuk arritën të tregojnë një përgjigje të mjaftueshme për problemet e tyre dhe humbja e tyre u shtri në tre ndeshje. Greva e pjesës së parë të Neal Maupay u tregua e mjaftueshme për t’i dhënë fund nëntë ndeshjeve të Brighton pa një fitore në Premier League.

Duke folur më Sky Sports, eksperti Beckford u përpoq të shpjegonte shfaqjen e ngadaltë të ish-skuadrës së tij.

“Nëse jam i sinqertë, jo”, tha ish-sulmuesi kur u pyet nëse e dinte arsyen pas performancës. “Ishte mjaft befasuese, sidomos pas performanca në Crawley.

“Unë prisja të shihja të gjithë lojtarët në këmbën e përparme, duke e shtyrë veten deri në limit dhe duke dhënë një performancë që jemi mësuar ta shohim nga Leeds United.

“Në fytyrën tuaj, përpara, energjik, por ne nuk e pamë atë sot. Edhe pse Leeds dominonte zotërimin, pothuajse dukej sikur lojtarët e Leeds dukeshin letargjikë, gjë që është pak shqetësuese nëse jam i sinqertë. ”

Luke Ayling Leeds

Hat-trick i humbjeve të Leeds është vrapimi i parë i tillë që ata kanë duruar që nga kthimi i tyre në Premier League.

Rekordi i tyre i mëparshëm më i mirë është dy fitore në xhiro, dy humbjet më të këqija.

Beckford i zhgënjyer te Leeds

Adam Webster, Patrick Bamford

“Ju mund ta kuptoni atë me pikat që janë në tabelë”, tha Beckford. “Disapposhtë zhgënjyese dhe është një performancë shumë zhgënjyese sot.

“Kjo u tha, ju shikoni në pamjen më të madhe. Ka shumë lojtarë që duhet të kthehen dhe Marcelo Bielsa nuk do të jetë i kënaqur me performancën që ai ka parë nga lojtarët sot.

“Mund të bëhet vetëm më mirë”.

Sidomos veçanërisht i mungoi mesfushori Kalvin Phillips. Reprezentuesi i Anglisë po vuante një ndalim të një ndeshje pas një akumulimi të kartonëve të verdhë.

LEXO MË SHUMË: Bielsa emëron taktikën thelbësore të humbur; mbyll sondën Meslier

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu