Qëndrimi i një sulmuesi të Man Utd për një largim të mundshëm në dritaren e dimrit është zbuluar mes pasigurisë së vazhdueshme mbi rolin e tij brenda skuadrës.

Një numër i daljeve në dritaren e ardhshme janë spekuluar me qëllim që lirimin e mundësisë financiare për marrjen e fytyrave të reja.

Nxitja e Dean Henderson në mbrojtës portier e ka lënë Sergio Romero jashtë në të ftohtë. Argjentinasi, së bashku me Marcos Rojo thuhet se janë afër fundit të karrierës së tyre Man Utd.

Jesse Lingard ka tërhoqi interesin e një rivali të Premier League, por ai nuk është i vetmi sulmues i lidhur me largimin.

Daniel James e ka gjetur kohën e vështirë të ndeshjes në sezonin aktual. Me zhvillimin e vazhdueshëm të Mason Greenwood dhe ardhjen e Edinson Cavani, kanë ardhur vetëm 281 minuta veprim në të gjitha garat.

Fillimi i tij i fundit ishte në 24 tetor kundër Chelsea. Thashethemet për një kalim të huazimit në Leeds nuk janë zhdukur kurrë plotësisht pasi ai ishte shumë afër që të bashkohej me klubin e Yorkshire në 2019.

Megjithatë, sipas Lajmet e mbrëmjes në Manchester, anësori uellsian është i vendosur të luftojë për vendin e tij brenda Njeriu Utd skuadër.

Raporti i shitjes se pavarësisht nga një lëvizje në Everton duke u shpallur, 23-vjeçari është “duke shijuar jetën” nën Ole Gunnar Solskjaer.

Për më tepër, ai beson se mund të kthehet me forcë në ekipin e parë pavarësisht nga konkurrenca e fortë.

Një faktor që mund të ndryshojë mendjen e James gjatë një lëvizjeje është dëshira e tij për të arritur minuta të rregullta përpara turneut të riplanifikuar të Euro 2020.

Konkurrenca do të zhvillohet në verën e vitit 2021 pas vonesave të kërkuara nga pandemia Covid-19.

Solskjaer duke shijuar përplasjen e Leeds

Ndërkohë, Solskjaer mezi pret të rinovojë luftimet me Leeds këtë fundjavë pasi armiqtë e vjetër më në fund përballen përsëri me njëri-tjetrin në Premier League.

Shumë gjëra kanë ndryshuar që nga takimi i fundit i rivaleve të rivalëve në shkurt 2004. Vetëm dy takime kupash janë zhvilluar gjatë një periudhe në të cilën betejat e ekipit Yorkshire madje i panë ata të dilnin në nivelin e tretë.

Solskjaer doli nga pankina në takimin e tyre të fundit në Premier League dhe i pëlqente përplasjet e rregullta me të Leeds, ku përplasja e tij në një fitore 4-3 për njerëzit e Sir Alex Ferguson në 2002 ishte një moment i veçantë.

“Mezi pres”, tha ish sulmuesi i Man Utd përpara takimit të parë garues të dielën në nëntë vjet.

“Ka qenë shumë e gjatë, natyrisht. Unë e di se sa do të thotë për mbështetësit tanë, e di se sa do të thotë për klubin tonë.

Lexoni historinë e plotë këtu.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu