Tkëtu ende nuk ka asnjë lajm për një marrëveshje midis Sergio Ramos dhe Real Madrid mbi një zgjatje të kontratës së mbrojtësit në klub.

35-vjeçari do të largohet nga Los Blancos kur marrëveshja e tij skadon në fund të këtij sezoni nëse nuk ka pajtim midis dy palëve.

Zgjidhja është e thjeshtë. Ramos do të pranojë kushtet e një kontrate të re nëse Real Madrid bini dakord t’i jepni atij një marrëveshje dy-vjeçare, edhe nëse ka një ulje page prej 10 përqind të përfshirë.

Megjithatë, Real Madrid nuk kanë ndërmend të japin Ramos dy vjet shtesë Ata i bënë qendërmbrojtësit një ofertë për një zgjatje njëvjeçare përsëri në janar dhe nuk kanë lëshuar buxhet që nga ajo kohë.

Ramos ka biseduar me Florentino Perez në dy raste dhe, siç e kupton MARCA, dyshja ishte e hapur për rrugët e ndarjes gjatë takimit të dytë.

Marrëdhënia midis presidentit të klubit dhe kapitenit mbetet e mirë, gjë që mund t’i ndihmojë ata të zgjidhin mosmarrëveshjet e tyre me kohë.

Nga ana tjetër, javët vazhdojnë të kalojnë pa të dy palët të jenë në të njëjtën faqe, e lëre më të arrijnë një marrëveshje.

Tani ka më pak presion Real Madriddepartamenti sportiv për të mbajtur Ramos sesa ndryshe do të kishte qenë më parë.

Forma e Eder Militao dhe Nacho ka qenë i mirë në muajt e fundit, ndërsa David Alaba është vendosur të nënshkruajë falas në verë.

Do të jetë dalja e Raphael Varane, në vend të Ramos, këtë verë që do të bëjë që Real Madrid të nënshkruajë një tjetër mbrojtës qendror.

Francezi është jashtë kontratës në qershor 2022 dhe nuk është zotuar për një marrëveshje të re deri më tani. Ai mund të shitet në verë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu