Anësori i Leeds United, Raphinha ka thënë se ai është “me të vërtetë i lumtur” në klub spekulime mbi një lëvizje në flluska të Liverpool nën sipërfaqe.

Nënshkrimi i verës 17 milion paund është përshtatur me jetën në Angli pasi u bashkua nga Rennes, duke kaluar në Premier League pa probleme për t’u bërë një pjesë integrale e sulmit të mrekullueshëm të Marcelo Bielsa.

Forma e tij ka bërë që shumë njerëz të sugjerojnë që një lëvizje larg mund të jetë në karta, por pala Yorkshire nuk ka asnjë presion për të shitur pasuritë e tyre të çmuara ndërsa ata vazhdojnë të marrin mbështetje financiare nga franchise e NFL San Francisco 49ers, të cilët zotërojnë një pjesë të klubit .

Raphinha
Raphinha është i lumtur në Leeds United | Matthew Ashton – AMA / Getty Images

Tani, duke folur me faqja zyrtare e klubit, Braziliani ka kërkuar të sqarojë të ardhmen e tij, duke thënë: “Unë jam me të vërtetë i lumtur dhe kaq i kënaqur që jam pjesë e këtij klubi. Kur zbulova se Leeds ishin të interesuar për mua dhe ata më donin mua dhe mënyrën se si më pranuan, mënyra se si u përqafova, mënyra se si u trajtova gjatë mbërritjes këtu do të thotë dhe tani jam vërtet e lumtur.

“Sot, unë jam vërtet i vendosur mirë në qytet dhe klub. Falënderoj të gjithë për afeksionin e tyre. Ata kontribuan në këtë.” Raphinha ka emocionuar Leeds fanbase që nga ardhja e tij, deri më tani duke shënuar pesë gola dhe pesë asistime në vajzën e tij Premier League fushatës.

Liverpool ka qenë skuadra më e lidhur me një lëvizje, me shumë që sugjerojnë që stili intensiv i lojës dhe drejtimi i drejtpërdrejtë i Raphinha me top do t’i shkonte për shtat skuadrës së Jurgen Klopp.

Sidoqoftë, ai pretendon se nuk po shikon klube të tjera dhe pret që të jetë në gjendje të tregojë talentet e tij para një turme në Elland Road – kur të bëhet e mundur.

“Jam vërtet i lumtur që jam këtu në Leeds, duke qenë pjesë e këtij institucioni,” shtoi ai. “Ashtë një kënaqësi e vërtetë. Unë me të vërtetë po e shijoj qytetin … me të vërtetë jam mirëpritur këtu.

“Unë kam qenë i përqafuar nga të gjithë lojtarët, stafi trajnues, të gjithë këtu në klub, tifozët gjithashtu. Unë do të jem shumë më i lumtur kur të jemi në gjendje të shohim të gjithë tifozët në stadium. Kështu që po, Po bëj vërtet mirë ”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu