Një raport i çuditshëm nga Spanja po sugjeron që Everton po kërkon të sigurojë Lucas Digne këtë verë dhe ta zëvendësojë atë me një yll të Tottenham.

Dalje spanjolle El Gol Digital pretendon se Kafe po kërkojnë të shesin Digne për një tarifë në rajonin e 25.8 milion £ (30 milion €), me Atletico Madrid të etur për një lëvizje.

Kjo thashethem në vetvete është disi e habitshme, duke pasur parasysh këtë lojtari nënshkroi vetëm një marrëveshje të re muajin e kaluar.

Sidoqoftë, linja më befasuese është se Carlo Ancelotti dëshiron ta zëvendësojë atë me Spurs ‘ Sergio Reguilon.

Reprezentuesi Spanjoll ka qenë i shkëlqyeshëm në fushatën e tij të parë në veri të Londrës pasi u bashkua nga Real Madrid.

Ndërrimi i tij i verës, i cili mund të rritet deri në 32 milion £, ka provuar të jetë një nga pazaret e sezonit.

Real e vlerësoi lojtarin shumë para shitjes, aq sa ata kanë një klauzolë blerjeje të vendosur. Reguilon mund të kthehet në Bernabeu për më shumë se 40 milion £ ose këtë verë ose tjetër, nëse ai dëshiron.

Kjo duket se sinjalizon edhe më shumë se sa nuk ka gjasa që Everton të bëjë një lëvizje për mbrojtësin e majtë.

Sergio Reguilon TEAMtalk

Nuk ka gjithashtu asnjë mënyrë që Spurs Shefi i transferimeve Daniel Levy do të lejojë që një nga lojtarët e tij më të mirë të bashkohet me një rival.

Sa i përket Digne, Carlo Ancelotti e vlerëson francezin shumë lart dhe e shikon atë si një pjesë integrale të ekipit të tij.

Me gjithë atë që merret në konsideratë, kjo duket të jetë një nga thashethemet më të mundshme që aktualisht bëjnë xhiro.

Kthimi te gjërat themelore për Everton

Carlo Ancelotti ishte i zhgënjyer nga lufta e fundit e Everton në shtëpi dhe la të kuptohet se ata mund të duhet të kthehen te gjërat themelore.

Forma në shtëpi e Everton ka qenë e dobët në krahasim me rekordin e tyre në këtë sezon. Pasi humbi 2-1 ndaj Burnley, Everton tani ka humbur pesë nga shtatë ndeshjet e tyre të kampionatit në shtëpi në 2021.

Pengesa e tyre e fundit do të thoshte se ata humbën shansin për të bërë presion mbi palët mbi ta në garën për Evropën. Kjo e la Ancelottin të zhgënjyer – dhe trajneri reflektoi pse ka një ndryshim në performancat e tyre.

I tha ai Sky Sports: “Zhgënjim i madh, kemi humbur një mundësi të shkëlqyeshme për t’u ngjitur në tavolinë.

“Ne bëmë të njëjtat gabime që kemi në ndeshjet këtë sezon në shtëpi. Ne filluam dobët dhe ishim 2-0 poshtë, u përpoqëm të ktheheshim në lojë por nuk ishte e mjaftueshme.

“Ishte nje gabim. Ne u përpoqëm të ndërtonim dhe ishim të zhbalancuar. Ata ishin më të mirë dhe të fortë në mbrojtje, ata fituan topa të dytë. Kjo është arsyeja e humbjes.

“Ne duhet të kishim krijuar më shumë. Kemi humbur pasime dhe krosime, kemi humbur kontrollin dhe cilësinë ”.

LEXO MË SHUMË: Man Utd shtyp përpara me interes për yllin e Milanit gjithashtu të kërkuar nga Everton

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu