Nënshkrimi i ri i Arsenalit Martin Odegaard thuhet se anuloi një lëvizje në rivalët e Londrës në veri Tottenham para se të nisej për në Emirates.

Gazetari norvegjez i futbollit Arilas Ould-Saada, siç citohet nga sportelet, pretendon se Spurs bëri një lëvizje për të nënshkruar Norvegjezin në huazim për pjesën tjetër të sezonit. Megjithatë, 22-vjeçari vendosi për një kalim në Emiratet në vend.

Odegaard u identifikua si një zgjidhje për mungesën e krijimtarisë së mesfushës së Arsenalit. Ai do të veshë fanellën me numrin 11 të lidhur më parë me Mesut Ozil, i cili tani është bashkuar me Fernerbache.

Mesfushori sulmues ka luftuar për kohën e lojës në Bernabeu dhe bëri përshtypje si huazim në Real Sociedad sezonin e kaluar.

Spurs u tha që po shikonin Odegaard si një zëvendësim të mundshëm për të Dele Alli.

Mesfushori i Tottenham ka rënë plotësisht në favor të Jose Mourinho dhe është i kërkuar nga PSG.

Sidoqoftë, Daniel Levy nuk dëshiron ta lerë playmaker-in të largohet pa ardhur një zëvendësues, prandaj interesi i mëparshëm për Odegaard.

Por Jose Mourinho konfirmoi të Mërkurën se ai nuk pret në të ardhura ose në të ardhura. Kjo duket se ka penguar shanset e Dele për një lidhje me ish-shefin Mauricio Pochettino në Paris.

Sa i përket Odegaard, ai mund të debutojë me Gunners në përleshjen e madhe kundër Manchester United të Shtunën.

Valdano kritikon lëvizjen e Odegaard

Ish lojtari dhe menaxheri i Real Madrid, Jorge Valdano ka paralajmëruar Martin Odegaard se kalimi i tij në Arsenal mund të jetë një gabim pasi ai kritikoi mentalitetin e Norvegjishtit.

Martin Odegaard

Valdano sugjeroi që një lojtar i aftë për standardet e Real Madrid nuk do të tërhiqej nga detyra për të provuar veten në Bernabeu.

“Unë jam më i shqetësuar për mentalitetin e tij,” shtoi ai.

“Nuk është i denjë që një lojtar i Real Madrid të largohet nga vendi juaj, të mos ketë atë durim. Nuk është vetëm ndonjë lojtar përpara tij.

“Unë jam i befasuar që ai do të largohej nga klubi dhe do të linte vendin e tij të hapur për të tjerët.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu