Marcus Rashford ka përshëndetur ndikimin që Edinson Cavani ka bërë në Manchester United deri më tani dhe ka shpjeguar pse ai pëlqen të luajë përkrah tij.

Sulmuesi Cavani erdhi nga pankina për të luajtur një rol vendimtar në Barazimi i së Shtunës 2-2 në Leicester.

Ai vendosi grevën e Bruno Fernandes katër minuta pasi hyri në stadiumin King Power. Sidoqoftë, autogoli i Axel Tuanzebe mohoi fitoren e United.

Cavani gjithashtu ka shënuar katër gola në 13 paraqitje – edhe pse vetëm katër kanë qenë startues – dhe Rashford ka qenë i impresionuar me uruguaianin.

“Ai është një lojtar i lartë, ai ka shumë cilësi dhe mendoj se ai na jep një dimension tjetër që është ndryshe nga sa kemi tashmë në ekip,” tha ai.

“Goodshtë mirë të luash me të dhe ta shohësh duke shënuar dhe asistuar është e rëndësishme për çdo sulmues. Ne kemi nevojë për të vazhduar mes nesh atë që kemi bërë.

“Për atë gol, ishte e gjitha nga prapa. Unë mendoj se ishte Eric (Bailly) ai që u rrit dhe luajti një top të mirë nëpër linja.

“Ishte një kthesë e shkëlqyeshme nga Edinson dhe ai drejtoi me makinë Jonny (Evans) i cili më pas kishte një vendim për të marrë, nëse do të dilte tek ai apo do të qëndronte prapa dhe do ta linte të qëllonte.

“Edinson luajti një pasim të bukur dhe ishte një gol i mirë, por të pranosh dhe ta hedhësh është e vështirë të merret”.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Rashford nuk po merret me shanset e humbura

Rashford hapi rezultatin me golin e tij të 50-të në Premier League para se Harvey Barnes të godiste barazimin e parë të Leicester.

Përfaqësuesi i Anglisë tashmë kishte humbur një shans të shkëlqyeshëm kur kaloi me kokë pas vetëm 71 sekondash, por këmbënguli se nuk do të merret më me të.

“Mund të jetë më shumë. Në të vërtetë nuk më pëlqen të shikoj prapa, unë vetëm shoh përpara dhe shoh ku mund të përmirësohem, “tha Rashford për manutd.com, me United tani i katërti në Premier League.

“Kur humbet një shans, bëhet fjalë për tjetrin dhe fatmirësisht nuk kaloi shumë kohë dhe unë arrita ta heq. Si sulmues, nuk do të shënoni çdo herë, por është e rëndësishme të mos humbni çdo herë.

“Nëse ne shënojmë dy gola në një ndeshje, unë mendoj se presim ta fitojmë atë. Difficultshtë e vështirë për t’u marrë, por ne kalojmë te tjetra tani ”.

LEXO MË SHUMË: Paul Scholes emëron sulmin me katër burra të Man Utd që mund të sfidojë lavdinë e Prem

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu