I riu shënoi numrin e tij të rezultatit 2020-21 deri në 12 gola me rezultatin e së enjtes kundër Sheffield United

Manchester United i riu Marcus Rashford ka gjithçka që është e nevojshme për t’u bërë një legjendë në Old Trafford, sipas shefit të tij Ole Gunnar Solskjaer.

Rashford është në rrugën e duhur për të regjistruar sezonin e tij më të mirë ndonjëherë në futbollin e të moshuarve, pasi ka shënuar 12 gola në 22 ndeshje në të gjitha garat në 2020-21, krahasuar me 22 në 44 termin e kaluar.

Dy nga ata erdhën të enjten për të frymëzuar United në një fitore 3-2 të kthimit Sheffield United, fitorja e pestë e klubit në gjashtë daljet e tyre të fundit në Premier League.

23-vjeçari Anglia ndërkombëtar ka marrë gjithashtu përgëzime të përhapura për punën e tij jashtë fushës me varfërinë ushqimore dhe Solskjaer beson se talenti dhe njerëzimi i tij së bashku janë ato që do ta bëjnë atë një legjendë të klubit.

“Si qenie njerëzore, ne kemi parë Marcus Rashford-in e vërtetë që kur ishte fëmijë dhe ditët e tij të rinisë,” u shpjegoi shefi United para gazetarëve përpara përplasjes së së Dielës me Leeds United.

“Ju gjithmonë ndikoheni dhe karakteri juaj formësohet përmes familjes suaj, mjedisit ku punoni dhe ku rriteni. Dhe ju shihni Marcus me të vërtetë kujdeset për njerëzit që kanë kaluar një kohë të vështirë ose nuk janë aq të privilegjuar sa shumë, ose siç është tani.

“Ai e di se çfarë po kalojnë. Ajo që ai ka bërë është e jashtëzakonshme, unë duhet të them. Ndonjëherë mendoni se kjo do të ndikojë në futbollin e tij, sepse ai është një djalë kaq i ri. Unë mendoj se ai e ka marrë këtë përgjegjësi në një mënyrë fantastike dhe e ekuilibroi vërtet mirë me futbollin.

Marcus Rashford Bruno Fernandes Man Utd

“Ai ka një ekip të shkëlqyeshëm rreth tij, vëllait të tij dhe njerëzve përreth tij, kështu që nuk është Marcus duke bërë gjithçka vetë. Ai dëshiron që ajo të organizohet nga njerëz të tjerë gjithashtu që të mund të ekuilibrojë dy gjërat më të rëndësishme në jetën e tij.

“Marcus është mjaft i talentuar dhe mjaft i bazuar dhe i drejtuar sa për të qenë një legjendë në këtë klub.

“Më duhet të them që statistikat e tij tashmë tregojnë kontributin e tij. Brenda dhe përreth dhomës së zhveshjes gjithashtu, ai është një djalë i Man United gjatë gjithë kohës.

“Unë jam absolutisht i kënaqur me kontributin e tij dhe ai e di se çfarë ka të bëjë me Man United. Ai ka ADN-në.

“Sigurisht, unë përpiqem të kujdesem për të, të përpiqem ta mbroj atë. Ju kurrë nuk e dini në karrierën e një futbollisti nëse jeni me fat apo i pafat me lëndime. Ai kishte një dëmtim në shpinë vitin e kaluar dhe është puna ime dhe e stafit për t’u siguruar ne e mbrojmë atë, sepse me talentin e tij, ai do të jetë gjithmonë një objektiv i opozitës.

“Pastaj përsëri lojtarët dhe mbështetësit e opozitës, natyrisht që ata e respektojnë atë. Unë mendoj se të gjithë e respektojnë atë me të vërtetë për atë që ka bërë. Disa klube, përgjigja që kemi pasur prej tyre dhe Marcus ka pasur prej tyre ka qenë e pabesueshme.”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu