Bayern Munchen mbajti zakonin të vinte nga prapa ndërsa mundi Bayer Leverkusen 2-1 në BayArena të Shtunën falë dy golave ​​nga Robert Lewandowski.

Vizitorët shkuan prapa në një breshëri në lartësinë e hip nga Patrik Schick që do të shikonte në shtëpi në listën e ngushtë të Çmimit Puskas, ndërsa Bayern u përpoq të pretendonte veten në lojë.

Sidoqoftë, Lojtari më i Mirë i FIFA-s për Burra, Lewandowski, i kurorëzuar, përfitoi nga një përzierje midis portierit Lukas Hradecky dhe Jonathan Tah për të tundur me kokë barazimin pak para pjesës së parë.

Lewandowski pastaj e vodhi atë në vdekje, pasi greva e tij e ndalimit bëri që 19 ndeshje të mos mposhten dhe të çojë Bayernin mbi Leverkusen në samitin e Bundesliga.

Këtu janë Bajerni i Mynihut vlerësimet e lojtarëve.

Patrik Schick, Manuel Neuer
Neuer duke parë grevën e Schick-ut duke lundruar në | Lars Baron / Getty Images

Manuel Neuer (GK) – 6/10 – Përveç shikimit të goditjes së Schick, duke kaluar pranë tij në fillim të pjesës së parë, Portieri më i Mirë i FIFA-s për Burra nuk kishte shumë për të bërë.

Niklas Sule (RB) – 5/10 – Jo një mbrojtës natyral, Sule i ngathët nganjëherë shqetësohej nga ritmi dhe lëvizja e vijës së përparme të Leverkusen. Ai bëri një lojë të lartë katër prekje.

Jerome Boateng (CB) – 6/10 – Ashtu si Sule, ritmi i Boateng (ose mungesa e tij) mund të jetë problem. Ai dhe Hernandez vetëm mori vijën e duhur për golin e offside të Shick që do të rriste Leverkusen dy.

Lucas Hernandez (CB) – 7/10 – Mbrojtësi më i mirë i Bayern gjatë natës. Hernandez bëri pesë spastrime, ndërsa asnjë lojtar jashtë vendit nuk përfundoi më shumë pasime (69).

Alphonso Davies (LB) – 7/10 – Një kthim i mirëpritur në krah. Ritmi dhe stili i drejtpërdrejtë i Davies është ndonjëherë i pa luajtur.

Thomas Mueller, David Alaba, Niklas Suele, Robert Lewandowski
Muller rrëmbeu ndihmën e tij zakonore | Lars Baron / Getty Images

David Alaba (CM) – 5/10 – Duke lëvizur në mesfushë për herë të parë këtë sezon, Alaba nuk dukej plotësisht rehat me nikoqirët që dominonin pjesën më të madhe të betejës. Gjithashtu arriti të godiste me ajër krosimin e Davies në pjesën e parë.

Corentin Tolisso (CM) – 5/10 – Një shfaqje kryesisht e harrueshme nga francezi i cili ishte fiksuar në pjesën e dytë për Joshua Kimmich më tërheqës.

Thomas Muller (AM) – 8/10 – Mori asistimin e tij të shtatë të sezonit ndërsa Hradecky dhe Tah morën rrugën e njëri-tjetrit nga krosi i tij. Një performancë me dashuri e Muller gjatë gjithë kohës.

Lukas Hradecky, Robert Lewandowski
Lewandowski vodhi shfaqjen, përsëri | Lars Baron / Getty Images

Kingsley Coman (RW) – 5/10 – Francezi pësoi një dëmtim në kërcell në pjesën e parë dhe u zëvendësua nga Leroy Sane.

Serge Gnabry (LW) – 8/10 – Bënë shtatë krosime të larta në lojë, ndërsa vetëm Moussa Diaby bëri më shumë driblime se tre.

Robert Lewandowski (ST) – 8/10 –
Edhe kur ai nuk është me të vërtetë në të, ai ende shënon dy. Një fitues i denjë i shpallur me ngathtësi çmimi Më i Miri.

Leroy Sane, Daley Sinkgraven
Sane kishte indinjatë për t’u ndezur dhe fikur përsëri | Lars Baron / Getty Images

Leroy Sane – 5/10 – Një zëvendësim i pjesës së parë për Coman, Sane pësoi se ishte më e turpshme ndodhja kur u bë një nën, i cili më pas futet në nëntokë.

Joshua Kimmich – 7/10 – Shkëlqim standard nga gjermani i cili shtoi kafshimin dhe vozitjen në mesfushë.

Jamal Musiala – 7/10 – Ylli Angli Under-21 goditi shtyllën në kameon e tij 20-minutëshe dhe vazhdon të duket si një yll në rritje.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu