Day pas Gareth Bale u shfaq për të shprehur qëllimin e tij për t’u kthyer në Real Madrid sezonin e ardhshëm, agjenti i tij Jonathan Barnett ka derdhur ujë të ftohtë në çdo bisedë të tillë dhe këmbëngul se është shumë shpejt për të diskutuar se çfarë do të ndodhë në verë.

Bale po duron një magji të dytë të përzier në Tottenham Hotspur këtë sezon, por atij i mbetet edhe një vit Real Madrid kontrata pas përfundimit të huasë së tij në veri të Londrës.

Uellsiani ishte shfaqur për të treguar dëshirën për t’u kthyer Real Madrid, ende Barnett e ka luajtur atë poshtë.

“[Bale‘s comments] u morën plotësisht jashtë kontekstit “, Barnett i tha BBC Sport Uells.

“Nuk ka asnjë afat kohor [on a decision].

“Ai thjesht po përqendrohet tani”.

Vetëm disa ditë më parë Bale vetë u duk se sugjeronte që qëllimi i tij ishte të kishte një goditje tjetër në gjërat Real Madrid.

“Arsyeja kryesore për të cilën kam ardhur Spurs ky vit do të luante futboll para së gjithash, ” Bale tha.

“Duke shkuar në Euro doja të isha i përshtatshëm. Plani origjinal ishte të bëja një sezon në Spurs dhe pas euros kanë akoma një vit të mbetur Real Madrid.

“Plani im është të kthehem, kjo është aq sa kam planifikuar.”

Mbetet të shihet, pra, se çfarë vendimi do të marrë Bale në lidhje me vendin ku ai dëshiron të luajë sezonin e ardhshëm.

Real Madrid mund të mos jetë shumë i etur për kthimin e tij, megjithatë, pasi ata shikojnë drejt së ardhmes dhe dëshirojnë të lirojnë pagën e madhe të përfaqësuesit të Uellsit.

Me emra si Kylian Mbappe dhe Erling HaalandZinedine Zidanelista e dëshirave, duke arkëtuar më Bale, një lojtar që nuk është në planet e tij, ka të ngjarë të jetë opsioni i preferuar i klubit.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu