Former Real Madrid përpara Antonio Cassano mendon bashkatdhetari i tij Antonio Conte mund të përfundojë në Los Blancos pas largimit Inter, derisa Zinedine Zidane mund të jetë një zgjedhje ideale për Paris Saint-Germain.

Mund të ketë mjaft lëvizje menaxheriale në klubet më të mira të Evropës këtë verë, me disa largime të paralajmëruara dhe të tjera të përfolura.

Konte ka lënë Inter pasi i udhëhoqi ata në Skudeton e tyre të parë në më shumë se një dekadë dhe Cassano, i cili ka qenë kritik ndaj stilit të tij në të kaluarën, mendon Real Madrid është destinacioni i tij i vetëm i mundshëm këtë verë.

“Për mua, [Conte‘s] opsioni i vetëm është Real Madrid, ” Cassano tha ne BoboTV.

“Koha e tij në Inter ishte pozitive, me një vit të parë të mirë dhe fitoi Scudetto në të dytin, duke luajtur në mënyrën e tij.

“Unë nuk mendoj se ai mund të shkojë në PSG sepse ata nuk kanë lojtarët e duhur për lojën e tij ose ndajnë mentalitetin e tij të futbollit; Zidane është perfekte për PSG

Mauricio Pochettino mbetet në krye në PSG, por ka pasur shumë spekulime në lidhje me të ardhmen e tij, përfshirë fjalimet për një kthim të mundshëm në Tottenham Hotspur.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu