Zlatko Dalic ka shkarkuar raporte që sugjerojnë se Luka Modric do të jepej një pushim për ndeshjen kualifikuese të Kroacisë për Kupën Botërore kundër Maltës të martën.

35-vjeçari ka luajtur 90 minutat e plota në secilin nga dy hapjet kualifikuese të Kroacisë këtë muaj, kështu që pritej të kursente takimin me minutat e Maltës.

“E di Modric duhet të luajë në LaLiga këtë të shtunë, por ndeshja jonë kundër Maltës është ajo që më shqetëson [right now], ” Daliç këmbëngulte.

“Nëse kemi nevojë për të, Luka do të luajë patjetër nesër.

“Gjëja më e rëndësishme për mua është ekipi kombëtar”.

Gjatë pushimit ndërkombëtar të marsit, Modric kaloi Dario Srna të bëhet lojtari më i mbuluar në historinë e Kroacisë me 135 paraqitje.

Në nivelin e klubit, vetëm Thibaut Courtois dhe Raphael Varane kanë luajtur më shumë ndeshje sesa mesfushori Real Madrid këtë sezon.

Zinedine Zidanepala do të presë Eibar në Estadio Alfredo Di Stefano të Shtunën pasdite.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu