Isco ka qenë një nga emrat e shquar nga Real Madridpara sezonit deri më tani, me mesfushorin që bën më të mirën për të bërë përshtypje të trajnerit kryesor Carlo Ancelotti, por e mërkura e pa atë që duhej të linte seancën stërvitore pas vetëm disa minutash.

29-vjeçari po përjetonte simptoma të ngjashme me ethet dhe, pasi ishte testuar negativ në dy teste PCR, mendohet se ai ka pasur një reagim ndaj vaksinës COVID-19 që ai dhe disa nga shokët e tij të ekipit kishin të hënën.

Kishte një lajm të mirë për Ancelotti gjatë sesionit trajnues si Rodrygo Goes ishte në gjendje të plotësonte një pjesë të seancës, ndërsa Luka Jovic dhe Mariano Diaz të trajnuar vetë.

Dani Carvajal dhe Ferland Mendy, ndërkohë, mbeti brenda ambienteve në Valdebebas ndërsa ata vazhdonin shërimin e tyre nga dëmtimi.

Sesion i plotë trajnimi

Real Madrid lojtarët e pranishëm për seancën e së mërkurës në mëngjes filluan punën e tyre në palestër para se të dilnin në fusha, ku Ancelotti i bëri ata të bënin disa rondos para se të punonin në ushtrime shtypjeje dhe posedimi.

Faza e dytë e stërvitjes pësoi një ndeshje të njëanshme të vogël, e cila u pasua nga goditje në portë.

Të Mërkurën në mbrëmje, në 18:00 CEST, Ancelotti do të vendosë të tijat Real Madrid lojtarët përmes hapave të tyre në seancën e dytë stërvitore të ditës.





Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu