Gareth Bale nuk do të pranojë një shkurtim page në vitin e fundit të kontratës së tij me Real Madrid.

Bale është i gatshëm të pranojë një hua tjetër sezonin e ardhshëm, por asnjë euro nuk do t’i jepet klubit të tij mëmë.

Ky informacion ka ardhur nga Mirror, i cili vëren se Uellsiani fiton 30 milion euro bruto në sezon, që barazohet me rreth 692,660 euro në javë.

Telefonata e zgjimit të Bale

Muajin e kaluar u duk se Bale do të kthehej në kryeqytetin spanjoll më shpejt sesa më vonë. Deri në fillim të shkurtit, huazimi Tottenham Hotspur sulmuesi ka luajtur vetëm 229 minuta futboll në Premier League dhe 782 minuta në të gjitha garat.

Sidoqoftë, paraqitja e tij mbresëlënëse në një fitore 4-0 kundër Burnley ndryshoi të gjitha ato. Ishte fillimi i parë i Uellsianit në Premier League që nga viti 2013, kur ai paraqiti për Spurs në një fitore 1-0 kundër Sunderland para se të bashkohej Los Blancos.

Kësaj here, Bale shënoi një mbajtëse. E para e tij erdhi pas vetëm 68 sekondash, ndërsa ai gjithashtu kontribuoi në një asist kundër Clarets.

Mourinho godet përsëri ndaj gazetarëve

Madje Jose Mourinho ka ndryshuar tonin e fjalës së tij në lidhje me Bale.

“Unë e di që gazetarëve u pëlqen të shpikin histori, por nuk ka asnjë trajner në botë që nuk e vë atë brenda kur është i aftë,” tha ai.

“Tani ai është më i mirë se kurrë, dhe jo vetëm për shkak të dy qëllimeve. Ai ka një ndryshim të ritmit, shpejtësisë në veprimet e tij … ne kemi nevojë për talentin e tij.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu