Karim Benzema stërvitur me të tijat Real Madrid shokët e ekipit për ditën e dytë radhazi, dhe duke supozuar se asgjë e çuditshme nuk do të ndodhë, ai do të fillojë të Dielën pasdite kur Los Blancos merr përsipër Atletico Madrid në Estadio Wanda Metropolitano.

Zinedine Zidane sharrë Benzemapalestër nga afër ndërsa ai u bashkua me të huajt në fillim të trajnimit, duke demonstruar se ai nuk e ka humbur kontaktin ose cilësinë e tij.

Seanca e trajnimit e së shtunës gjithashtu pa kthimin Eder Militao dhe Alvaro Odriozola, që do të thotë se Real Madrid tani ka vetëm katër lojtarë të dëmtuar: Sergio Ramos, Eden Hazard, Dani Carvajal dhe Mariano Diaz.

Për shkak të kthimit të më shumë lojtarëve të ekipit të parë, ka më pak lojtarë të të rinjve brenda dhe rreth skuadrës, me vetëm Alvaro Carrillo dhe Hugo Duro ende i pranishëm të shtunën. Ish sulmuesi i Getafe do të mbetet në skuadrën e ekipit të parë për shkak të Marianomungesa.

Duke pasur Benzema në dispozicion edhe një herë, Zidane do të jetë në gjendje të kthehet përsëri në formacionin e tij të besueshëm 4-3-3 me një Nr. 9 fiks. Isco kishte luajtur si një nëntë e rremë kundër Atalanta, për shembull, por paraqitjet e tij mbresëlënëse në ndeshjet e fundit nënkuptojnë se ai mund të shfaqet nga fillimi edhe një herë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu