Karim Benzema ka një marrëdhënie të shkëlqyeshme me trajnerin e tij Zinedine Zidane, duke përshkruar shefin e tij në Real Madrid si një vëlla më i madh.

Sulmuesi francez ka qenë duke luajtur shkëlqyeshëm për Los Blancos gjatë viteve, por veçanërisht nën bashkatdhetarin e tij.

“Ai është si një vëlla i madh për mua. Jashtë fushës, ai është gjithmonë aty për të më dhënë këshilla,” Benzema i tha revistës ICON.

Benzema ka pasur detyrën e palakmueshme të përpiqet të plotësojë boshllëkun e lënë nga Cristiano Ronaldo, edhe pse ish-sulmuesi i Lyon mendon se kalimi i tij në Juventus e lejoi atë të ndryshonte lojën e tij.

“Unë isha shumë i lumtur me Cristiano, por largimi i tij më lejoi të luaj një rol tjetër,” tha ai.

“Ai shënonte 50 gola çdo vit dhe ju duhej të përshtateshit me lojën e tij.

“Ai është një nga më të mirët në botë dhe unë isha i lumtur pranë tij.”

Për një lojtar të statusit të tij, Benzema ka qëndruar kryesisht jashtë vëmendjes në vitet e fundit jashtë fushës, por mohon se ai është imun ndaj kritikave.

“Nuk është e vërtetë që asgjë nuk ndikon tek unë,” tha ai. “Kam ndjenja, por dobësitë e mia kurrë nuk do t’i tregoj, edhe nëse i kam.

“Kur nuk jam mirë, e mbaj për vete”.

Ndërsa Benzema nuk është ai që idhullon shumë lojtarë, ai është një ish ikonë e Real Madridit që ai ka kërkuar prej kohësh.

“Unë nuk kam idhuj, por kam modele. Në futboll, unë do të thoja që Ronaldo, Braziliani, ishte një model për mua,” tha ai.

“Unë gjithashtu e admiroj Mike Tyson, sepse si ai ashtu edhe unë kemi ardhur nga fundi dhe kemi arritur në majë.

“Askush nuk na dha asgjë”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu