Former Real Madrid portier Bodo Illgner ka lavdëruar më shumë Toni Kroos për performancën e tij në Los Blancos‘Fitorja e çerekfinales së Ligës së Kampionëve Liverpool të martën në mbrëmje.

Kroos ishte katalizatori në Real Madridështë fitorja e ndeshjes së parë me një shfaqje mahnitëse në mesfushën qendrore, dhe ish-ndaluesi i gjuajtjeve rezervoi lavdërime të veçanta për bashkatdhetarin e tij.

“[Kroos] bën gjithçka kaq lehtë dhe duket se ai e bën këtë pa përpjekje, ” Illgner i tha Radio MARCA.

“Shpesh duket sikur ai nuk djersit.

“Ai ka shumë cilësi dhe është shumë komod me topin.

“Ai është spektakolar me topa të gjatë, në kënde”.

Illgner gjithashtu vlerësoi performancën e Vinicius Junior, për të cilin ai beson se ka shumë potencial.

“[Vinicius] është një djalë me shumë talent “, tha ai.

“Isshtë e vërtetë që në Real Madrid e vetmja gjë që vlen është nëse je i mirë apo jo, mosha nuk ka rëndësi, por ndonjëherë duhet të kesh durim me lojtarët e rinj “.

Megjithatë, Illgner paralajmëroi se, me Jurgen Klopp si trajner, barazimi nuk ka mbaruar kurrë.

“[Klopp] është një nga më të mirët “, tha ai.

“Ai mund të motivojë ekipin e tij dhe për të [return leg]; [Liverpool] do të digjet, sigurisht. Nuk do të jetë e lehtë ”.

Ai vazhdoi të komentojë nëse Klopp do të ishte një përshtatje e mirë në Estadio Santiago Bernabeu një ditë.

Klopp ka qenë trajner i ekipeve modeste, nga rajone që punojnë shumë dhe ai përshtatet në mënyrë të përsosur atje. Njësoj si në Liverpool, ” Illgner shënuar.

“Nëse ai do të përshtatet në Real Madrid mbetet të shihet, për shkak të mënyrës sesi është.

“Por po ai është një trajner për Real Madrid, edhe pse mbetet të shihet nëse ai përshtatet me gjithçka që rrethon Madrid

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu