Tai Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF)bordi disiplinor nuk do të përmbyset Luka Modrickartoni i verdhë kundër Celta Vigo.

Real Madrid kishte dërguar një video në bord, për të cilën ata besuan se dëshmonte pafajësinë e tij dhe se ai thjesht po luante një pasim Lucas Vazquez.

Sidoqoftë, bordi pretendon që pasi kishte kontakte ata nuk mund ta shfuqizojnë kartonin e dhënë nga gjyqtari Mario Melero Lopez.

“Së pari: [Real Madrid] pretendojnë në ankesën e tyre se ka pasur një gabim në vendimin e arbitrimit, “fillon një deklaratë nga bordi disiplinor.

“… si imazhet [sent by Real Madrid] tregojnë qartë kontaktin midis lojtarit të rezervuar dhe lojtarit kundërshtar, ky komision nuk mund ta konsiderojë vendimin e arbitrit si të gabuar.

“Prandaj, ne duhet të hedhim poshtë të gjitha pretendimet e paraqitura.”

MARCA e kupton atë Real Madrid janë të zemëruar me vendimin dhe synojnë të paraqesin një apel.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu