Jose Antonio Camacho është një ekspert në Real Madrid dhe Spanja, pasi ka luajtur për të dy ekipet dhe ka qenë trajner, dhe ai ka thënë fjalën e tij mbi zhvillimet e fundit me klubin dhe ekipin kombëtar.

Tema e Sergio Ramos‘Situata e kontratës u paraqit dhe 65-vjeçari do të dëshironte të shihte Los Blancos të nënshkruante qendërmbrojtësin për një marrëveshje të re.

Sergio Ramos është një nga ata lojtarë që ka lindur për të fituar gjithçka “, Camacho tha ne Radio MARCA.

“Unë do të doja që ai të vazhdonte të vishte Real Madrid këmishë

“Unë do të bëja një përpjekje për të. Të gjithë Real Madrid fansat do të dëshironin që ai të qëndronte “.

Camacho foli gjatë paraqitjes së tij në radio për punën e tij për të ndihmuar lojtarët përmes sindikatës së lojtarëve AFE, ndërsa diskutoi gjithashtu ekipi kombëtar spanjoll dhe fillimi i tyre i lëkundur në kualifikimet e Kupës së Botës.

“Gjëja e rëndësishme është gjithmonë të sigurohemi që kualifikoheni, diçka që është e vështirë për të gjitha ekipet,” tha ai.

“Unë mendoj Spanja lehtë do të fitojë në Greqia dhe më pas do të luajnë në një mënyrë tjetër kur të takohen Xhorxhia përsëri

“Unë mendoj Spanja mund të fitojë Kampionatin Evropian këtë verë. Nëse ata luajnë siç bënë në ndeshjen kundër Gjermania, atëherë do të isha me shpresë “.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu