Tai derbi i dytë Madrid i sezonit do të zhvillohet të Dielën pasdite dhe Iker Casillas e di se sa e rëndësishme është kjo pajisje.

Ky derbi është veçanërisht i rëndësishëm pasi që të dy Atletico Madrid dhe Real Madrid po garojnë për titullin.

“Shpresoj se do të jetë një ndeshje e mirë që njerëzit mund ta shijojnë,” Casillas tha në një ceremoni për hapjen e një qendre arsimore speciale në Torrejon de Ardoz, një qendër që do të mbajë emrin e tij.

“Alwaysshtë gjithmonë mirë kur ka një ndeshje midis Real Madrid dhe Atletico Madrid.

“Shpresoj Real Madrid mund të fitojë dhe të shkurtojë hendekun në pikë, si Atletico Madrid po kalojnë një sezon të mirë.

“Ne kemi nevojë për t’u afruar atyre për të luftuar për këtë LaLiga [Santander] titulli “.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu