Real Madrid do të kërkojnë të ndërtojnë suksesin e tyre në Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool me një performancë të mëtejshme të mirë në Klasikon kundër Barcelona, dhe Thibaut Courtois e ka bërë të qartë se në ndeshje kaq të rëndësishme, detajet janë ato që bëjnë diferencën.

Courtois ka qenë një dorë e qëndrueshme në gol për Los Blancos këtë term, pavarësisht nga çështjet mbrojtëse të sezonit të hershëm që kërcënuan të pengonin fushatën e klubit.

Që atëherë ata kanë arritur të rimarrin hapat e tyre brenda vendit, duke qenë të përfshirë mirë në garën e titullit LaLiga Santander, megjithatë vetëm një rezultat pozitiv kundër Los Cules do të bëjë.

“Detaje që bëjnë diferencën”, ishte mbishkrimi Courtois bashkangjitur me një fotografi të tij duke trajnuar të cilën ai e ngarkoi në faqet e tij të mediave sociale.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu