Vicente del Bosque beson Juan Roman Riquelme do të kishin gëzuar një karrierë të suksesshme në Estadio Santiago Bernabeu kishte mundësinë e lindur për të lëvizur në Real Madrid.

Ish-lojtari argjentinas kishte magji Barcelona dhe Villarreal në LaLiga, me një lëvizje në Los Blancos që nuk u materializua kurrë.

Riquelme luajtur kundër Real Madrid i Del Bosque për Boca Juniors në Kupën Ndërkontinentale 2000, të cilën Amerikanët e Jugut fituan.

“Riquelme ishte një lojtar që me të vërtetë nxori lojën e ekipit të tij së bashku dhe që udhëhoqi dhe vendosi ritmin e asaj skuadre të Boca,” Del Bosque i tha La Secta Deportiva.

“Unë mendoj se ai mund të ketë luajtur për Real Madrid.

“Unë jam vetëm duke menduar [but] Unë mendoj se ai mund të ketë qenë një yll në klubin tonë.

“Lojtarët që vijnë në Real Madrid janë lojtarë të mirë dhe kushdo që bën mirë përfundon si një sukses.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu