Aktualizado

26/03/2021 –
23:36

Fnga qendra e vëmendjes në Valdebebas, Raul Gonzalez ka qenë duke ndërtuar e tij Real Madrid Castilla ekipi për gati dy vjet. Ai po krijon një anë me një identitet të qartë, dhe numri 7 mitik ka anën e tij në kurs për promovim, gjë që nuk është arritur që nga 2012.

Pastaj, Castilla kishin Dani Carvajal, Nacho Fernandez, Alvaro Morata, Jese Rodriguez, Joselu Mato dhe Lucas Vazquez në radhët e tyre, për të përmendur vetëm disa.

Raulaventura filloi në 2019. Ai mori përsipër nga Manolo Diaz, i cili kishte qenë në krye të përkohshëm që kur Santiago Solari zëvendësoi Julen Lopetegui në vendin e nxehtë të ekipit të parë. Që atëherë, ai e ka formuar ekipin në karakterin e tij.

Castilla janë konkurrues dhe pasqyrë e asaj që ai ishte si lojtar. Ata janë të rinj, por janë më shumë se këlyshë. Ata janë një tufë ujqish.

Festa që nuk i pëlqente Raulit.

“Ai i ka nxjerrë nga flluska në të cilën ata kishin jetuar gjithmonë”, tha dikush afër operacioneve të përditshme në Castilla.

Raul urdhëroi këpucë dhe çanta shpine për të parandaluar që të rinjtë e tij të pasur të mbërrinin për lojëra në stadiume më modeste me pajisje që nxjerrin në pah mundësitë e tyre financiare.

Pas një kthimi të fitojë jashtë për të Navalcarnero, Raul shpërtheu në ekipin e tij. Britmat e tij mund të dëgjoheshin për kilometra të tëra, pasi disa nga lojtarët e tij u panë duke festuar rezultatin në mënyrë të parespektuar duke bërë gjeste ndaj kundërshtarëve të tyre.

Raul nuk do ta toleronte atë, dhe ai u tha lojtarëve të tij se qëndrimet e tyre nuk ishin përfaqësuese të fanellës që kishin veshur.

Tensioni në derbin e ekipit B, i cili pa Raul të ndërhynte.

Nivelet e stërvitjes janë rritur deri në atë pikë sa klubi i kërkoi atij të lehtësonte në seancat e dyfishta, pasi dëmtimet arritën kulmin dhe besohej se kishin të bënin me ngarkesën e shtuar të lojtarëve.

Ai ka treguar udhëheqje, siç shihet në fjalimin e tij pas fitores kundër Atletico Madrid B. Ishte një atmosferë feste në Valdebebas, por Raul tha se ishte vetëm gjysma e lumtur sepse ekipi i tij nuk kishte treguar veten më të mirë.

Thirrjet e Raulit gjatë një ndeshje në Castilla.

RaulUdhëtimi ka qenë i suksesshëm deri më tani. Atij i është dashur të menaxhojë ulje dhe ngritje, por ai i ka kaluar të gjitha.

Kjo Castilla ekipi mban vulën e tij dhe nuk ka vend për egos në dhomën e tij të zhveshjes.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu