Sergio Ramos iu lut gjyqtarit të shkonte në VAR pasi ai u rrëzua nga fusha Ivan Marcone në gjysmën e dytë të Fitorja e Real Madridit 2-1 ndaj Elche.

Arbitri Jorge Figueroa Vazquez dha një të lirë kundër Ramos në shikim të parë dhe i qëndruar me vendimin e tij ndërsa kapiteni i Real Madrid pretendoi për një penallti.

“Ky nuk është një penallti? Për hir të f ***!” Ramos bërtiti, i marrë nga mikrofonët e Cope.

“Shikoje ate [on VAR], Nuk e kapa. Shikojeni, është një dënim i qartë.

“Nëse jo, unë kam thyer krahun tim aksidentalisht.

“Po ju kërkoj ju lutem ta shikoni. Vë bast që shtëpia ime është një dënim.

“Ashtë një dënim i qartë. Unë do të qëndroj këtu sepse do ta marr, do ta shihni. Juan, shikojeni”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu