Zinedine Zidane shënoi ndeshjen e tij të 250-të në krye të Real Madrid me një fitore 2-0 ndaj Eibar të shtunën pasdite.

Trajneri francez u përgëzua nga Los Blancos president Florentino Perez pas ndeshjes, me dorëzimin 74-vjeçar Zidane një këmishë që përkujton rastin. Për kuriozitet, Eibar të fitojë ishte Florentinondeshja e 1000-të si Real Madrid president

“Ne e dimë nga kemi ardhur dhe tani është koha ta shijojmë atë,” tha Zidane kur u pyet për Real Madrid11 ndeshje të drejtuar pa humbje.

250 ndeshjet e tij, të ndara në dy periudha, janë ngarkuar me sukses, pasi kanë ngritur tre trofe të Ligës së Kampionëve radhazi, dy Kupa Botërore Klubesh, dy Super Kupa Evropiane, dy tituj LaLiga Santander dhe dy Supercopas de Espana.

Zidane ka fituar 165 nga 250 ndeshjet e tij në krye, ndërsa është vetëm prapa Miguel Munoz (605) në lidhje me ndeshjet e stërvitura si bos i Real Madrid.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu