Gareth Bale ka arritur të rikuperojë buzëqeshjen e tij të vonë Jose Mourinho, por kjo nuk i garanton atij një vend në Real Madridskuadra për sezonin e ardhshëm.

Uellsiani ka katër gola dhe dy asistime në pesë të fundit Spurs paraqitjet dhe në detyrën e ekipit kombëtar ai mund të shihej duke biseduar në mënyrë të animuar Thibaut Courtois.

Disa orë më parë, 31-vjeçari ishte shfaqur për të treguar planin e tij për t’u kthyer Real Madrid për sezonin e ardhshëm për të parë pjesën e mbetur të kontratës së tij.

Agjenti i tij më vonë nënçmoi nocionin se ndonjë vendim i tillë ishte marrë, por fjala nuk u dha dhe e shtyu pyetjen nëse Los Blancos duan që ai të kthehet.

Gjithçka tregon për një përgjigje negative të kësaj pyetje dhe, pavarësisht nga viti i mbetur në marrëveshjen e tij në Real Madrid, klubi e sheh kohën e tij në një shirit të bardhë si të mbaruar.

Lajmi i mirë për Los Blancos është se, me BalePerformancat në fund të fundit, duhet të jetë më e lehtë për ta shitur atë në verë, nëse do Tottenham ose diku tjetër.

Nëse Real Madrid kanë një plan për Bale sezonin e ardhshëm, kjo përfshin vetëm heqjen e pagave të tij prej 30 milion eurosh nga librat.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu