Tai futbollisti më i mirë rumun në histori mund të mburret se ka luajtur për të dy Real Madrid dhe Barcelona, megjithëse Gheorghe Hagi ka pranuar pendimin e tij për largimin nga i pari në momentin që ai bëri.

Pasi luajti për Real Madrid midis 1990 dhe 1992, Hagi pastaj u nis për në Itali për t’u bashkuar Brescia në mënyrë që të kemi një përvojë të re.

“Sigurisht, 100 për qind”, tha ai në një intervistë në Radio MARCA kur u pyet nëse kishte ndonjë keqardhje.

“Por jeta është e tillë, e përbërë nga vendime dhe mundësi.

“Sidoqoftë, jeta ime sportive ka qenë e shkëlqyeshme, pasi jo të gjithë kanë pasur mundësinë për të luajtur Real Madrid dhe Barcelona.

“Ju e dini se si është futbolli dhe vendosa që doja të kisha një përvojë tjetër në një vend tjetër,”.

“Viti im i fundit në Real Madrid ishte shumë i mirë, më kujtohet që shënova shumë gola në Evropë. Unë isha përshtatur shumë mirë me futbollin spanjoll, është turp ”.

Rumani, i cili u kthye në Spanjë për të nënshkruar me të Barcelona në 1994, vazhdoi të shpjegojë se si ai mësoi aspekte të ndryshme të lojës në secilin vend ku ai luajti.

“Në Itali kishte një nivel shumë të lartë, unë mësova detajet e taktikave, mbrojtjes dhe dietave, ku ato janë më të mirat,” tha ai.

“Unë u përpoqa të mësoj diçka në secilin vend ku kam luajtur.

“Në Real Madrid ata më futën mendërisht për të qenë më i miri, ajo sekondë nuk vlen për asgjë.

Kur u pyetën për të luajtur për dy klubet më të mëdha në Spanjë, Hagi ishte i kënaqur që gjërat dolën në atë mënyrë dhe që ai arriti të përjetonte jetën në Camp Nou dhe Estadio Santiago Bernabeu.

“Kjo quhet fat,” tha ai.

“Whatshtë ajo që ka ndodhur dhe është diçka për të cilën duhet të krenohesh.

“Unë kam luajtur për dy klubet më të mira në botë, gjë që ka formuar karakterin dhe mentalitetin tim.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu