Eden Hazard mund të mos jetë akoma në gjendje të kthehet në aksion akoma, por ai është me Belgjika ekipi kombëtar nën mbikëqyrjen vigjilente të stafit mjekësor.

Roberto Martinez konfirmoi se Real Madrid ylli ishte lidhur me vendin e tij në një konferencë për shtyp, dhe se ai është në kontakt me klubin e tij në baza të shpeshta.

“Po, ai është me ne,” Martinez tha për Hazardin. “Ne jemi në kontakt të vazhdueshëm me Real Madrid për t’u përpjekur t’i japim lojtarit gjithçka që ai ka nevojë.

“Padyshim që ai nuk luan, por ai punon me mjekët këtu dhe me ata në Madrid.”

Siç raportoi MARCA më 15 mars, sulmuesi po mendonte t’i nënshtrohej një operacioni për të zgjidhur shqetësimin e tij në kyçin e këmbës që i ka shkaktuar dëmtime të përsëritura këtë sezon.

Pengesa e fundit erdhi pasi luajti vetëm disa minuta kundër Elçe në 13 Mars dhe nuk pritet të kthehet deri në Prill.

Belgu jo vetëm që po përpiqet të kthejë fatin e tij Real Madrid por edhe për t’u kthyer në kohë, dhe për të arritur kulmin e fitnesit, për Kampionatin Evropian këtë verë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu