Aktualizado

16/03/2021 –
00:19

Eden Hazard ndoshta do të duhej t’i nënshtrohej përsëri një operacioni për të zgjidhur problemet e vazhdueshme që vazhdojnë t’i japin problemet e kyçit të majtë.

Belgu po vuan dhe ai është i etur të operohet përsëri për të lënë pas tij komplikimet e tij të fundit. Ndërsa gjërat qëndrojnë, ai ka të ngjarë të zgjedhë operacionin, veçanërisht që nga pengesa e tij e fundit, dhe çdo gjë tjetër përveç operacionit të mëtejshëm do të vinte si një vendim i papritur.

Rrezik nuk ka qenë kurrë komod që nga operacioni i tij i fundit. Ai vazhdimisht ka vuajtur me dhimbje në kyçin e këmbës dhe kjo dhimbje është përkeqësuar vetëm javët e fundit.

Janë ato probleme të kyçit të këmbës që mendohet se po i shkaktojnë dëmtime muskulore gjithashtu, pasi ato do të kishin ndryshuar mënyrën e vrapimit dhe lëvizjes për të shmangur shqetësimet.

Një kthim në sallën e operacionit duket e vetmja zgjidhje, edhe nëse kjo do ta ndiqte atë për pjesën e mbetur të sezonit dhe madje do ta bënte Kampionatin Evropian të pamundur.

Qëllimi i operacionit do të ishte të ndryshojë problemet e shkaktuara nga operacioni i tij i fundit në Mars 2020, pasi kishte rënë i plagosur në 26 nëntor 2019 kundër Paris Saint-Germain.

Një hap prapa

Rrezik ka pësuar një tjetër pengesë në një moment të sezonit kur shpresohej të kthehej në formë. Real Madrid janë ende sfidues në LaLiga Santander dhe në Champions League, por dëmtimi i tij në psoas ka ardhur si akoma më shumë zhgënjim.

Lëndimi është i tij i 10-të që nga bashkimi Real Madrid në verën e vitit 2019. Ai pësoi pesë në sezonin e tij të parë, dhe tani është në pesë për fushatën aktuale gjithashtu.

Nga 88 ndeshje të mundshme, ai ka luajtur vetëm 36 – 40.91 përqind e atyre Real Madrid kane luajtur

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu