James Rodriguez ishte vendosur të nënshkruante për Atletico Madrid, por kolumbiani ka zbuluar se ishte Real Madrid i cili e ndaloi lëvizjen.

Pas periudhës së huazimit të James në Bayern Munich, ishte në marrëveshje për ta çuar atë nëpër kryeqytetin spanjoll në Los Colchoneros, por Los Blancos i qëndroi në rrugën e tij.

“Kam luajtur shumë pak në Madrid,” James i tha ESPN. “Sidomos në magjinë time të dytë.

“Pas largimit Bayern Unë kisha gjithçka gati për t’u bashkuar me Atletico Madrid, por Real Madrid nuk më lejoi ”.

Napoli ishin një tjetër klub i interesuar për të nënshkruar James pastaj, me Carlo Ancelotti në stol në Stadio Diego Armando Maradona. Italiani u largua në dhjetor dhe së shpejti u transferua në Everton, deri ku James e ka ndjekur që atëherë.

“Po të mos ishte Karlo, nuk do të kisha ardhur [to Everton]”, Tha James.” Theshtë e vërteta. Pastaj, fillova të njoh klubin, njerëzit dhe pashë që të gjithë donin të fitonin, si unë. Por Carlo duke qenë këtu ishte thelbësore.

“Nuk ka qenë e lehtë për mua për shkak të problemeve fizike, por unë e di që kur luaj mirë, ekipi luan mirë. Unë kam treguar forcën time në klub, dhe me shokët e mi të skuadrës. Unë dua Everton për të luajtur futboll të mirë “.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu