Arrigo Sacchi, trajneri legjendar i AC Milan dhe ish-drejtor sportiv në Real Madrid, ka zbuluar se Florentino Perez e kapi keq Los Blancos para a Klasik kundër Barcelona.

Italiani, i cili mbush 75 vjeç të enjten, u përplas në atë kohë-Barcelona trajner kryesor Frank Rijkaard pak para ndeshjes dhe bëri një koment që nuk duhej Florentinopo i pelqen.

“Më kujtohet Rijkaard ulur në shkallët e Bernabeu që të çon në fushë “, Sacchi kujtohet gjatë një interviste me La Gazzetta dello Sport.

“Ai po pinte cigaren e tij, [looking] shumë i shqetësuar disa minuta para Klasik. Ai po bënte stërvitje Barcelona dhe unë isha drejtor sportiv në Real Madrid.

“Unë e sigurova atë:” Mos u shqetëso, Frank, do të fitosh lehtë; ne nuk jemi konkurrues “.

Florentino Perez dëgjoi dhe më pyeti: ‘Por a je me ne apo kundër nesh?’ Barcelona fitoi 3-0 “.

Sacchi gjithashtu zbuloi se ai ofroi Pep Guardiola disa keshilla kur Manchester CitySezoni duket sikur shkon nga binarët përsëri në nëntor, para se të rikuperohen dhe të vazhdojnë me një fitore 21-ndeshje në të gjitha garat.

Bajerni i Mynihut po luajnë mirë [at the moment], madje Manchester City që kur filluan të shtypnin përsëri “, Sacchi tha.

Guardiola më thirri në nëntor në momentin më kritik. Unë i thashë: ‘Ata nuk shtypin’.

Pep përmirëson ligat [his teams play] sepse ai jep njohuri dhe guxim, si imi Milano [team] bëri

“Në fakt, në ato vite, ekipet e tjera italiane gjithashtu fituan në Evropë. Në dhjetë vitet e fundit, askush nuk ka fituar.

Atalanta dhe Milano janë skuadrat që luajnë më mirë. Atalanta bëni shtypjen më të mirë. Askush nuk ka 11 burra gjithmonë aktivë si [Gian Piero] Gasperini; [Antonio] Konte është në rrugën e duhur [with Inter]. Ju mund ta shihni se ai po lufton dhe po lufton kundër disa zakoneve të vjetra “.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu