By duke luajtur në barazimin e së hënës me Sociedad i vërtetë, Toni Kroos u bë gjermani me paraqitjet më të mëdha për Real Madrid, parakalimi Uli Stielike me daljen e tij të 309-të.

Duke festuar arritjen, mesfushori foli për mënyrën se si ai gjithmonë kërkon të përmirësohet.

“Unë përpiqem të jap maksimumin tim në çdo lojë dhe çdo kalim që bëj që nuk arrin shokun tim të skuadrës më bezdis,” Kroos i tha Real Madrid TV.

“Unë përpiqem të përpiqem për përsosmëri në këtë kuptim, edhe pse nuk mund të jesh kurrë perfekt.

“Unë e praktikoj atë dhe kam punuar në të vazhdimisht për shumë vite.”

Kroos gjithashtu foli për legjendat gjermane që kanë shkuar para tij në Estadio Santiago Bernabeu.

“Somethingshtë diçka e veçantë,” tha ai.

“Kur shikoni gjermanët që kanë luajtur këtu e kuptoni se ata janë emra të mëdhenj: [Gunter] Netzer, [Bernd] Schuster ose Stielike.

“Parakalimi Stielike, i cili është një legjendë e klubit, më bën vërtet të lumtur. Ashtë një rekord i veçantë dhe jam i kënaqur që arrita në këtë pikë.

“Siç e kam thënë gjithmonë, ideja ime është të dal në pension këtu dhe kjo është ajo që unë do të përpiqem të bëj.”

Në intervistë, 31-vjeçari gjithashtu shikoi prapa në fillimin e kohës së tij në Real Madrid.

“Unë u bashkova me klubin pasi u bëra kampion bote në verën e 2014,” tha Kroos, duke reflektuar në debutimin e tij kundër Sevilla në Superkupën e UEFA-s.

“Ishte ndeshja ime e parë dhe trofeu im i parë. Kjo nuk është normale.

“Duke filluar kështu në një klub si Real Madrid eshte e rendesishme.”

Kroos ka vazhduar të fitojë 13 trofe në një Real Madrid fanellë dhe, i kërkuar për të zgjedhur një favorit, zgjodhi Ligën e Kampionëve 2018.

“Nëse fiton vetëm një trofe, është më lehtë të zgjedhësh,” Kroos tha.

“Por nga të gjithë ata, unë do të marr Ligën e Kampionëve që fituam në Kiev sepse ishte e vetmja që arrita të festoja me të gjithë familjen.

“Në Cardiff, ishte vetëm me djalin tim sepse vajza ime ishte shumë e re.”

Duke parë disa nga pikat kryesore të tij Real Madrid karriera e deritanishme, Kroos kujtoi golin e tij drejtpërdrejt nga një qoshe ndaj Valencia.

“E mbaj mend me të vërtetë mirë”, tha ai.

“Portieri i opozitës ishte jashtë vijës së tij, duke biseduar me shokët e tij të skuadrës.

“Ne gjithmonë kemi pesë, gjashtë ose shtatë kënde në lojëra dhe më ra ndërmend të përfitoja dhe të bëja diçka të veçantë.

“Nuk është e vështirë të shënosh një gol të tillë, me atë goditje. Ajo që është e vështirë është ta bësh atë në atë moment, shpejt dhe nën presion”.

Kishte gjithashtu një përmendje për festimin e pastrimit të çizmeve me Sergio Ramos.

“Unë e dua atë imazh,” vërejti ai.

“Njerëzit e dinë që unë dhe Sergio kanë një lidhje të shkëlqyeshme në kënde ose goditje të lira.

“Ju mund ta shihni këtë në këtë festë. Ai e di që nuk mund ta bëjë atë vetëm dhe se ka nevojë për dikë që t’i luajë topin.

“Imazhi pasqyron njohjen sepse në futboll nuk mund të shënosh gol më vete dhe nuk do të fitosh vetë. Fjala është gjithmonë për një lidhje midis lojtarëve.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu