Unetashmë është njoftuar se Joachim Low do të largohet nga Gjermania pas Kampionatit Evropian të kësaj vere dhe tani Toni Kroos është vendosur të ndiqet.

Mesfushori ka luajtur 101 ndeshje me ekipin kombëtar gjerman, ka shënuar 17 gola dhe ka fituar Kupën e Botës 2014.

Ai, sipas Bild, do të tërhiqet nga detyra ndërkombëtare pas konkursit të kësaj vere.

Në atë pikë, Kroos do të jetë në gjendje të përqëndrohet në futbollin e tij të klubit me Real Madrid. Në vitin 2019, u arrit një marrëveshje midis Kroos dhe klubi dhe një kontratë e re u nënshkrua, një që shkon deri në 2023.





Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu